S ATASem na dny otevřených dveří

Jiráskovo gymnázium v Náchodě již druhým rokem spolupracuje s firmou ATAS elektromotory Náchod, a.s. (výrobcem elektromotorů) na propagaci technických oborů mezi studenty. Díky tomu měli naši studenti možnost se zúčastnit dnů otevřených dveří na dvou technických vysokých školách – v Plzni a Brně. Firma ATAS hradila dopravu a postarala se i o organizaci.

Nejprve 12 studentů navštívilo 21. 1. 2016 Fakultu elektrotechnickou Západočeské univerzity v Plzni. Měli tak možnost poznat i prostředí vzdálenější vysoké školy, kam by se jinak pravděpodobně nepodívali. Osmnáct studentů poté 27. 1. 2016 vyrazilo do Brna na den otevřených dveří Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT, kde si mohli prohlédnout moderní kampus školy a skvěle vybavené laboratoře. Fakulta nenabízí jen čistě technické obory, ale i například pro dívky atraktivní obor „biomedicínská technika a informatika“ ve spolupráci s lékařskou fakultou nebo „audio inženýrství“ společně s JAMU. Ti, kteří se zúčastnili obou dvou akcí, mohli porovnávat různé přístupy k výuce a studiu na různých VŠ.

Jsme rádi, když studenti mají možnost navštívit různé vysoké školy a získat důležité informace, aby si zodpovědně zvolili své budoucí povolání.