OF v přespolním běhu Police nad Metují

Ve čtvrtek 21. září se v lyžařském areálu Na Nebíčku u Police nad Metují uskutečnilo okresní finále v přespolním běhu, pořádané poličskou ZŠ. Jiráskovo gymnázium v něm reprezentovalo 33 běžců a to ve všech šesti kategoriích. Naše družstva zde v konkurenci 11 škol vybojovala pěkná umístění, tři družstva postoupila do krajského finále, které se uskuteční 5. října v Nové Pace. Družstvo mladších žákyň složené pouze z primánek Markéty Vydlákové, Andrey Janatkové, Anežky Staňkové, Šárky Vlčkové a Venduly Vyskočilové se na trati 1500m umístilo na 5. místě (ze 7). Nejlepší z našich byla Markéta na 14. místě (z 41). Mladší žáci Matěj Vrzáček, Matyáš Hájek, Vít Melichar, Petr Vašíček, Jonáš Neumann, a Jan Poustka se na trati 2000m umístili na 4. místě (z 5). Nejlepší z našich primán Matěj skončil pátý (z 28). Starší žákyně Adéla Breitrová, Lucie Žáčková, Monika Říhová, Markéta Mastíková a Zuzana Šnorbertová vybojovaly na trati 1500m 2. místo a postup do krajského finále. Adéla mezi 31 běžkyněmi zvítězila, Monika skončila pátá, Lucka osmá. Starším žákům Antonínu Staňkovi, Bohdanu Ptáčkovi, Martinu Brejtrovi, Jakubu Hejzlarovi, Ondřeji Lukášovi a Šimonu Vackovi, kteří se na trati 3000m umístili na 3. místě, unikl postup do krajského finále jen díky pravidlu o lepším umístění čtvrtého běžce. Tonda skončil v konkurenci 45 závodníků druhý a Ondra čtvrtý. Dorostenky Sabina Jirmanová, Kamila Šimková, Sára Kubíková, Nikol Urbanová, Oluša Gajdošová a Karolína Křenková na trati 3000m v konkurenci pouze s běžkyněmi Gymnázia Broumov zvítězily, když Sabina skončila celkově druhá a Kamila, která svým „zakufrováním“ těsně před cílem přišla o suverénní vítězství, třetí. Dorostenci Radek a Tomáš Jansovi, Adam Šesler, Martin Červíček a Matěj Prouza na trati 5000m rovněž vybojovali 1. místo (ze 4), když Radek zvítězil a Adam skončil na 2. místě (z 23). Spolu s dorostenkami se tak kvalifikovali do krajského finále. Všem našim studentům patří pochvala nejen za odvedené výkony v sychravém počasí, ale též za bezvadnou atmosféru a vzájemnou podporu v celém týmu JGN.