Jarní kvalifikační turnaje SL frisbee

Po zimní přestávce věnované halové přípravě se náš školní tým ultimate frisbee zúčastnil dvou kvalifikačních turnajů středoškolské ligy. První kvalifikace proběhla 17. dubna v Praze na Aritmě za rekordní účasti 19 týmů a Trubky zde měly dvojité zastoupení. „A“ tým sice po čtyřech suverénních výhrách postoupil z 1. místa ve skupině, ale v další fázi turnaje dvakrát prohrál a celkově obsadil 7. místo. „B“ týmu složenému povětšinou z náhradníků se nepodařilo z jejich velmi silné skupiny postoupit.

Reprezentovali: Petra Janečková, Martina Hrubá, Pavlína Hušková, Markéta Dvořáková, Nikola Drábková, Alžběta Jansová, Jaroslava Šintáková, Vojtěch Joska, Tomáš Hak, Pavel Wolf, Jiří Novotný a Benjamin Sichrovský

Výsledky „A“ týmu: Gym. Botičská „A“ – 10:1, Gym. Nad Alejí – 8:2, Arcibiskupské gymnázium Praha – 11:2, Gym. J. S. Machara – 8:0, Gymnázium Písek – 11:1, Gymnázium a SOŠ Jilemnice – 2:8, Křesťanské gymnázium Praha – 5:7, Gym. Ch. Dopplera – 7:2

Druhá kvalifikace se konala o dva dny později 19. dubna na Všesportovním stadionu v Hradci Králové. Jelikož tento den probíhalo na naší škole poslední zvonění, turnaje se nemohli zúčastnit maturanti a chyběla i většina dalších opor. Ale tým sestavený z méně zkušených hráčů a nováčků příjemně překvapil jak výsledky, tak i předvedenou hrou. V konkurenci 10 týmů obsadil 6. místo a vybojoval tak pár cenných bodíků do celkového pořadí středoškolské ligy, které by mohly Trubkám definitivně zajistit tradiční postup na republikové finále, které se uskuteční 30. května v Praze.

Reprezentovali: Tomáš Hak, Marek Balcar, Benjamin Sichrovský, Jiří Dostál, Pavel Wolf, Jan Trojtl, Minh Tung Pham, Nikola Drábková, Aneta Štěpánková a Andrea Demartini

Výsledky: Gym. Ch. Dopplera „A“ – 4:6, Gym. B. Němcové HK – 2:7, Gymnázium a SOŠ Jilemnice – 2:5, Gym. Mozartova Pardubice „B“ – 11:0, SPŠ, SOŠ a SOU Nové Město n. Met. – 5:3, opět Gym. B. Němcové HK – 2:7

(Sk)