Informatika a výpočetní technika - nabídka seminářů 2024/25

Informatika a výpočetní technika Vám pro školní rok 2024/25 nabízí následující volitelné předměty (semináře):

dvouleté (pro 3. ročník a septimu)

• Programování začínáme grafickým programováním (Scratch) a pak už se věnujeme programování v C#. Jazyk C#  se učí v prvních ročnících na spoustě VŠ. Co se na semináři za dva roky naučíte, většinou pokryje látku prvního ročníku VŠ = budete mít náskok. Studenti semináře se pravidelně účastní soutěží Středoškolské odborné činnosti, i to vám může přinést body u přijímaček na VŠ. Na exkurzi se můžete podívat do centra robotiky CIIRC ČVUT, vývojové centrály firmy Siemens v Praze nebo Honeywell v Brně. Budete se moci účastnit soutěží Bobřík informatiky, Kybersoutěže nebo Technologické olympiády. I o začátečníky v programování je mezi firmami velký zájem, takže budete moci zkusit brigádu třeba ve spolupracující firmě Metel.eu.
  • Počítačová grafika a 3D modelování – začínáme 2D grafikou (bitmapová i vektorová) a pak už se věnujeme hlavně 3D modelování. To se může hodit každému, kdo se bude na VŠ věnovat technice, architektuře ale i jakýmkoli přírodním vědám a klidně i medicíně (robotické operační systémy nebo laparoskopie vyžadují od obsluhy dobrou orientaci ve 3D). Naučíte se technickému kreslení i volnoplošnému modelování (“organických tvarů”). Abyste mohli svoje modely vytisknout, naučíte se ovládat naše 3D tiskárny. Na exkurzi se podíváte do firmy Průša3D nebo firmy, kde se tisknou kostní náhrady. Budete se moci podílet na tvorbě pomůcek pro nevidomé a slabozraké nebo si navrhnout, postavit a odstartovat svoji raketu.

jednoleté (pro 4. ročník a oktávu)

• Tvorba dokumentů a jejich prezentace
  • Tvorba internetových stránek
  • Matematika na počítači
  • Psaní na klávesnici
  • Hrátky s robotikou
  • Programování pro Android

Podívejte se i na kompletní nabídku volitelných předmětů a podrobnější informace.