Deset Deka Festival se odváží již o víkendu

14.ročník Deset Deka Festivalu – přehlídky souborů spjatých a spřátelených s Jiráskovým gymnáziem a jeho soubory DRED, DREJG  FEJG začne první své letošní gramy odvažovat již o nadcházejícím víkendu. Těšit se můžete na divadelní akce od klasické činohry až po koncertní performance a pohybové instalace. Mnohá představení nesou stopu současných či bývalých studentů Jiráskova gymnázia. Podpořte je. Máte na to celý červen!
 
3.6. 19.00 Aula JG Náchod
P.Ouředník/ Wikipedie/ DREJG: Europeana/ Wikipediana
Několikátý DREJGův pokus o scénické přečtení nejpřekládanější české knihy posledních dekád skrze největší otevřenou encyklopedii. 20.století v kostičce. Čtěme!
70,-
6.6. 18.00 Aula JG Náchod
DRED: Šest
Šest postav chodí kolem stolu a hledá stůl, který obživl. Performance v činohře či činohra v performanci a to všechno v divadle v divadle. Divme se!
70,-
8.6. 19.00 JG Náchod – Zrcadlový sál
F.M.Dostojevskij/ Společnost Dr.Krásy: Běsi
Největším zlem člověka je dle autora románu vlažnost srdce a víry, nikoliv ateismus. Věřme!
130,-/ 100,-
10.6. 19.00 Aula JG Náchod
Hana Voříšková: Nikdy naráz netrápí tě mráz a oblak z komárů
Divadelní inscenace eskymácké poezie. Mráz, sníh, mrož, komáři a všechny další postavy. Netrapme se!
70,-
15.6. 19.00 Antikvariát Hora Náchod
Společnost pro pořádání antikvárních večírků: Antikvární večírek
Oblíbený kousek oscilující mezi happeningem, výstavou, koncertem, performancí, (ne)autorským čtením a mejdanem. Oscilujme!
Libovolně vysoké,-
16.6. 15.00 Area TEPNA 17.00 GVUN Malá, Plhovská 862, 547 01 Náchod
GVUN Náchod a Regionální muzeum Náchod: NÁCHOD 3.0 – performance – prezentace – vernisáž
Co kdyby na místě areálu bývalé Tepny vznikl městský park? Co bychom v něm dělali a jak bychom se tam cítili?
Potenciální budoucnost okusíme na/ve vlastním těle. Společná procházka a cvičení základních forem kung-fu dočasně promění místo a dá mu nový obsah. Více než na fyzické zdatnosti záleží na otevřenosti mysli a všímavosti ke skrytému potenciálu (ne)míst v našem okolí.
Průvodci: Heidi Hornáčková, Anna Smékalová a Adam Smékal (kung-fu)
Zažijme!
18.6. 15.00 Velký sál Déčka Náchod
Je to tajný! ZUŠ Jaroměř: Kutululu
Kulatá divadelní chvilka pro batolata a jejich rodiče. Interaktivní hra s barvami, tvary, zvuky a míčky. Po představení si děti a rodiče mohou pohrát. Diváci 10 měsíců až 3 roky (a jejich rodiče a prarodiče). Koulejme se!
Dle spokojenosti ratolestí ,-
19.6. 19.00 Aula JG Náchod
Karel Hynek Mácha/ Jiří Havelka Austerlitz/ BocaLocaLab: Máj
Zbavit Máchu sentimentálního pozlátka a vystihnout to, co je v jeho básni vášnivé, kruté a palčivé. Čtvero herců virtuozním způsobem přechází od voicebandových sborů k niterným sólovým výpovědím o hrůze z nicoty a hledání smyslu života. Hudebník Michal Cáb přímo na scéně odpovídá pomocí nástrojů, hlučítek, ťukátek, vábniček a modulárního syntetizátoru. O lásce (jen) šeptejme!
180,-/ 150,-
21.6. 19.00 JG Náchod
Achtung! 21 a sjiben houben: Umučení
Nechceš zemřít zapomenut. Nechceš nechat vyprahnout tvé sémě bez zasazení. Možná pochybuješ, možná nevěříš, ale rozhodně vyješ, hýkáš a trpíš. Přijď si ulevit. Stát se svatým nikdy nebylo jednodušší. Využijeme všech metod, kterých se dá. Do Hospodinova shromáždění nevstoupí, kdo má rozdrcená varlata nebo uříznutý pyj. Ulevme si!
70,-
29.6. 16.00 JG Náchod
Markéta Bohadlová a Julie Remešová: Odpolední postulát
Odborný specialista fyziologicky zkoumá části lidského těla. Instalace performance nebo instalace/ performance. Zkoumejme!
50,-