Deset Deka Festival podvanácté

I v covidové éře červen v Náchodě oživí již 12.ročník přehlídky souborů spjatých a spřátelených se soubory DRED, DREJG, FEJG a Jiráskovým gymnáziem Náchod. Letos to, vzhledem k nepředvídatelnosti situace, bude především ročník z domácích zdrojů, několik programových titulů je nenápadnou záhadou i pro organizátory festivalu. Ti se těší na divadelní překvapení i na natěšené diváky, poprvé už v neděli 13.6. v Městské knihovně Náchod

Deset Deka Festival 2021

12.ročník přehlídky divadel spjatých a spřátelených se soubory DRED, DREJG, FEJG a Jiráskovým gymnáziem Náchod

„Nác/HO/ME/d MADE“

 

 

 

Neděle 13.6. 2021           18.00     Městská knihovna Náchod

Hana Voříšková: Rýžování           (Choceň)             host festivalu

Několikeré uvedení komorní inscenace pro málo diváků a mnoho rýže. Inscenace čerstvě oceněná hradeckým festivalem Audimafor za mimořádný autorský počin. Rýžové divadlo, rýžové dobroty. Kdo se na rýži zrovna nedívá, ten rýži jí.

Vstupné 70,-

 

Pátek 18.6.2021               18.30/ 19.00      u Jiráskova gymnázia Náchod

D.R.E.D.: Oko bere vahadlo          (Náchodsko/Kladsko/Pražsko)

V představení Oko bere vahadlo se na 1 straně vahadla moří divadlo a na 2 straně vahadla moří kořistník genese. Co vznikne zplacatěním kulatin? Prkna, jež znamenají svět? Smrt? Trámen? Varování před tím, co kazí. V půdorysu půjde o 1 až 2 hlavní postavy, jako je německý umísťovač a ruský přitakávač v 1 postavě ztvárněný více postavami. Ve středu vahadla Vahadla leží nahá postava-podstavec houpačky. Na há.

18.30 sraz a bar u JG, případný přesun/ 19.00 začátek představení

Vstupné 70,-

 

Sobota 19.6.2021            19.00     Městská knihovna Náchod

FEJG: Nespecifikované Něco       (Náchod)

Audiovizualní performance na téma.

Vstupné 50,-

 

Pátek 25.6.2021               19.00     Antikvariát Náchod

Antikvární večírek           (Náchod)

Čtvrtý spontánní happening-meeting Literatury s Hudbou, Divadla s Grafikou, Čtení s Psaním, Hraní s Hraním. Bez hranic. Účast DREJG se nevylučuje. Ani neslibuje.

Vstupné dobrovolně vysoké,-

 

Sobota 26.6.2021            19.00     Vojenský hřbitov

Geisslers Hofcomoedianten/ Michaela Váňová: Tanec smrti        (Náchod/Praha/Kuks)

Záhrobní promo životních radostí

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost. S radostí v jednom, se slzou v druhém oku. Pěkně barokně kontrastně! Inspirováno unikátním cyklem malovaných fresek Tanec smrti ze špitální chodby hospitálu v Kuksu. Inscenace reaguje tématem i formou na současnou (ale i kdysi dávnou) situaci, nabízí divadelní zážitek ve venkovních prostorách s možností dodržení bezpečné vzdálenosti diváků i herců. Podporuje společnost v její tíživé situaci hledáním radostí života a zvědoměním jeho pomíjivosti.

Režie: Michaela Váňová/ Dramaturgie: Petr Hašek/ Hudba: Marek Doubrava/ Scéna a kostýmy: Jitka Nejedlá/ Hlasová spolupráce: Pavla Frendrichová/ Hrají: Martin Bohadlo, Claudia Eftimiadisová, Eva Burešová, Šimon Dohnálek, Bartoloměj Veselý

Vstupné 100,-