V pondělí 24. února jedou dívky Michaela Bílá (7.W), Adéla Cejnarová (8.V), Adriana Cihlářová (1.B), Michaela Kubečková (3.B), Renata Kubečková (1.A), Denisa Nývltová (1.B), Michaela Šnorbertová (8.V), Nikol Urbanová (4.A) a Anna Vodehnalová (2.B) s prof. Zapletalovou do Liberce na kvalifikaci do republikového finále volejbalového turnaje. Proběhne praktická část školního kola Chemické olympiády pro kategorii C.

Ve středu 26. února doprovodí prof. Divišek tým na turnaj v basketbalu. Ve škole se uskuteční okresní kolo Zeměpisné olympiády.

V týdnu od 24. do 28. února probíhají na škole Ajlašské dny. Studenti jednotlivých tříd si pro své spolužáky připravili prezentace o Ajlašce. V pondělí 24. února představí v aule cestovatel a spisovatel Martin Mykiska Aljašku prezentací Divočinou na lodi, pěšky i vzduchem. Prezentace se zúčastní všichni studenti kromě maturantů. Na středu 26. února připravily prof. Hronková a Jirková pro žáky tercie a kvarty literární dílnu. Hudební dílna pro zájemce proběhne ve čtvrtek 27. února pod vedením prof. Veverky a Hronkové. Prezentace Aljaška s musherem Jirkou Menzákem se uskuteční ve čtvrtek 27. února pro studenty 2.A, 2.B, 3.A a 6.V. Primáni a sekundáni absolvují v pátek 28. února prezentaci O musherech a psích závodech mushera Milana Sudka.