V pondělí 16. března jede Kateřina Skořepová (8.W) do Hradce Králové na krajské kolo Konverzační soutěže ve španělském jazyce. V úterý 17. března se koná krajské kolo Matematické olympiády pro kategorii Z9. Soutěžící doprovodí prof. Klemenc. Ve středu 18. března se pokusí v krajském kole Konverzační soutěže ve francouzském jazyce uspět Leona Kaválková (5.V) a Veronika Melicharová (7.W) za doprovodu prof. Havrdové. Stejná soutěž v ruském jazyce se koná ve čtvrtek 19. března, s naším studentem jede do Hradce Králové prof. Šimon. Rovněž ve čtvrtek se koná tato soutěž i v anglickém jazyce. S Johanou Klimešovou (4.W) jede prof. Šulc. V pátek 20. března doprovodí prof. Misarová žáky do okresního kola recitační soutěže.

V úterý 17. března jede prof. Karásková s účastníky Chemické olympiády na exkurzi do Prahy na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy.
Ve čtvrtek 19. března budou žáci 2.V v Městské knihovně Dr. Josefa Čížka besedovat s autorem knihy Prašina Vojtěchem Matochou. Jde s nimi prof. Nývltová.
V pátek 20. března jedou zájemci z řad maturantů do Osvětimi s prof. Macurou a Veverkou. Ve škole se koná soutěž Matematický klokan. Studenti 1.A, 5.V, 2. ročníku a sexty se v aule zúčastní besedy s Jaroslavem Kmentou na téma Investigativní žurnalistika, česká politika a společnost.