V pondělí 14. května se Tereza Macháčková (5.V) pokusí uspět v celostátním kole Konverzační soutěže ve francouzském jazyce. Doprovodí ji prof. Havrdová. Žáci primy se vrámci výuky první pomoci zúčastní přednášky o záchranných složkách.

V úterý 15. května si žáci 3.W s prof. Poutníkem a Veverkou prohlédnou Pražský hrad. Studenti 6.V s prof. Zapletalem budou organizačně zajišťovat atletické závody Štafetový pohár v Novém Městě nad Metují. Studenti 2.B absolvují s prof. Zikmundovou exkurzi do Čističky odpadních vod v Bražci. Studenti 6.W absolvují stejnou exkurzi o den později s prof. Karáskovou.

V rámci probíhajícícho festivalu Náchodská prima sezóna zhlédnou v úterý 15. května studenti 4.V, 1.B a 2.A v Městském divadle Dr. Josefa Čížka představení skupiny Paleťáci Improvizační zápas a ve čtvrtek 17. května žáci 2.W a 2.B představení E. A. Poe: Maska. Ve středu 16. května se náš divadelní soubor DREJG pod vedením prof. Macury  a ve čtvrtek 17. května Hidrak pod vedením prof. Dvořáčkové zapojí do festivalu svým vystoupením v rámci Přehlídky studentských divadel.

Ve čtvrtek 17. května doprovodí prof. Matěnová studenty na krajské kolo Biologické olympiády a prof. Klemenc na okresní kolo Fyzikální olympiády. Kvartáni jedou s prof. Veverkou a Nývltovou do Terezína.

V pátek 18. května jedou do Klicperova divadla v Hradci Králové žáci 2.W s prof. Š. Škodovou a Geťkem na představení Čtyřlístek. Prof. Preclík jede se zájemci z řad studentů do Brna do Vývojového centra Honeywell.