V tomto týdnu probíhá poslední z lyžařských kurzů. Na Benecku lyžují ve dnech 10.-17. března studenti 5.W s prof. Košvancem, Fišerem a Matěnovou. Ubytováni jsou v hotelu Bára. Do středy 14. března ještě pokračuje pobyt našich studentů v SRN na výměnném pobytu.

V průběhu celého týdne probíhají Irské dny. Ty začaly už minulý týden výtvarnou dílnou, při níž studenti mimo jiné také vyzdobili školu. V průběhu celého týdne probíhají v hodinách anglického jazyka studentské prezentace o obyvatelstu, geografii, historii, politice, kultuře a dalších zajímavostech Irska. V úterý 13. března se uskuteční hudební dílna pod vedením Ing. Čejpa a prof. Hronkové. Studenti tercie a kvarty zhlédnou film Once, za nějž obdrželi Markéta Irglová s Glenem Hansardem Oscara za hudbu k filmu. Ve středu 14. března se zájemci zapojí do literární dílny, kterou povedou prof. Hronková a Jirková. Ve čtvrtek 15. března zorganizují prof. Hronková a Lubasová jazykovou dílnu pro primány. V pátek 16. března navštíví školu Ir Mícheál Ua Seághdha. Pro studenty sexty a 2. ročníku si připravil povídání o irských tradicích. Studenty kvarty, kvinty A, septimy a 1. a  3. ročníku seznámí s irskou hudbou. Pro zájemce pak uspořádá taneční dílnu.

Ve středu 14. března budou studenti sexty a 2. ročníku v aule seznámeni na schůzce s prof. Javůrkovou a Nývltovou se systémem volitelných předmětů a s možnostmi volby i s ohledem na následné studium na vysoké škole.

Ve čtvrtek 15. března zhlédnou žáci tercie a kvarty v kině Vesmír japonské divadlo Takarazuka revue Sadako a tisíc jeřábů.

V pátek 16. března proběhne soutěž Matematický klokan.