Od neděle 14. ledna do pátku 19. ledna jsou na lyžařském kurzu v Penzionu Anička v Deštném v Orlických horách žáci 2.W s prof. Diviškem, Moučkou a Javůrkovou.

Do Předměřic nad Labem jede v pondělí 15. ledna na futsalový turnaj s týmem žáků ve složení Tomáš Zapletal (1.W), Hoang Le Ngo Nhat (1.W), Sebastián Mach (1.W), Matyáš Beneš (1.V), Václav Hvězda (2.V), Vojtěch Kábrt (2.V), Prokop Matyska (2.V), Štěpán Melichar (2.V) a David Ryšavý (2.V) prof. Zapletal. Pro kvartány pohovoří por. Mgr. Miroslav Mervart z Policie ČR o základech trestní odpovědnosti.

V úterý 16. ledna se pokusí uspět v Hradci Králové v krajském kole Matematické olympiády Filip Hejzlar (8.V), Michal Suchomel (4.B), Adam Hrnčíř (7.W), Tobiáš Mazura (8.W), Ondřej Nekvinda (4.B) a Matyáš Žďára (7.V). Ve středu 17. ledna se koná rovněž v Hradci Králové krajské kolo Fyzikální olympiády, kam jede prof. Polák s Tobiášem Mazurou (8.W), Emou Nermuťovou (8.W) a Filipem Hejzlarem (8.V). Další soutěží tohoto týdne je okresní kolo Dějepisné olympiády ve čtvrtek 18. ledna, do nějž postoupili ze školního kola Nela Šimková (4.V), Matyáš Vávra (4.V), Štěpán Ptáček (4.W), Jakub Vlček (7.V), Jakub Váňa (2.B) a Kamila Řezníčková (6.W). Studenty doprovodí prof. Poláková.

Ve čtvrtek 18. ledna se koná v odpoledních hodinách Den otevřených dveří. Pan ředitel seznámí v aule zájemce o studium o způsobu přihlašování a podá jim o škole základní informace. V prostoru školy bude pro účastníky připravena celá řada prezentací jednotlivých předmětů.

Na Den otevřených dveří na Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií do Brna jede v pátek 19. ledna prof. Lichtenberg  s osmi studenty. Zájezd poskytla studentům zdarma Firma ATAS elektromotory Náchod a.s., která se snaží touto cestou podpořit studenty v dalším studiu zejména technických oborů. S polovinou třídy 1.B navštíví prof. Půlpánová Městskou knihovnu v Náchodě, druhá polovina třídy se do knihovny podívá o týden později.

V sobotu 20. ledna se koná v tomto školním roce druhý maturitní ples, tentokrát pro třídy 4.B a 8.W. K tanci bude opět hrát skupina Reflex.

V neděli 21. ledna odjíždějí na lyžařský kurz do Penzionu Anička v Deštném v Orlických horách žáci 2.V s prof. Košvancem, Rozinkem a Matěnovou.