V pondělí 16. prosince se studenti Jakub Čejchan (7.V), Vojtěch Ťokan (7.V), Kryštof Janečka (7.V), Adam Šesler (4.B), Jiří Kuneš (3.B), Daniel Kubrt (3.B), Štěpán Šafránek (3.B), Vojtěch Výborný (4.A) a Jan Čejchan (8.W) zúčastní v Předměřicích nad Labem pod vedením prof. Zapletala futsalového turnaje. Ve škole proběhla poslechová část Konverzační soutěže v anglickém jazyce.

V úterý 17. prosince se koná školní kolo recitační soutěže.

Ve středu 18. prosince se některé třídy zúčastní již tradičního Gymfestu. Jde o vystoupení kapel s účastí našich studentů. V tomto roce vystoupí i učitelské seskupení. Výtěžek akce bude věnován Hospicu v Červeném Kostelci.

Ve čtvrtek 19. prosince proběhne, také již tradiční, Vánoční den her. Studenti se mohou zapojit do nejrůznějších aktivit. Nechybí sportovní disciplíny (volejbal, futsal, kuželky, bowling, bruslení), umělecké aktivity (výtvarná dílna, loutková a herecká dílna), nejrůznější hry, příprava pochoutek mexické kuchyně a vánočního cukroví, chemické pokusy, robohrátky, výroba lodiček na nejrůznější pohony, honba za pokladem v terénu, ani čtenářský klub. Některé z aktivit zorganizovali sami studenti.

V pátek 20. prosince si studenti jednotlivých tříd uspořádají vánoční besídky a vánočním vystoupením Sborečku na schodech se rozloučíme před vánočními prázdninami.