Poznávání živočichů

V sobotu 10. 2. se opět na Gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem konal pro zájemce o biologii další biologický seminář. Tentokrát byl víc praktický a zaměřený na poznávání živočichů. V první částí jsme se seznámili s obratlovci od ryb po savce. Měli jsme možnost vidět rozdíly ve velikosti těla, pokryvu těla a taky porovnat příbuzné druhy mezi sebou. Nejvíc nás zaujal Výr velký a Kalous ušatý nebo Lasice kolčava a Lasice hranostaj.

Druhá část byla zaměřená na bezobratlé živočichy, kde jsme mohli mikroskopovat a fotit. Tato skupina je u poznávaček nejtěžší, protože na obrázku ti živočichové vypadají úplně jinak než ve skutečnosti. Měli jsme možnost prozkoumat velké množství preparátů jako například kapřivce, buchanku, hrotnatku, ale taky vši a blechy.

Moc děkuji paní Dobrorukové za zorganizování tohoto semináře a Jiřímu a Josefovi Hotovým za čas strávený s námi. Samozřejmě děkuji i studentům, kteří věnovali půlku víkendu biologii. Věřím, že jim poznávání živočichů v biologické olympiádě nebude dělat velké problémy a postup do krajského kola budou mít jistý. Držím všem palce a ještě jednou děkuji.