Mezinárodní zkoušky z angličtiny nově i na naší škole

Zajímá vás, jakou máte úroveň angličtiny? Nebo o ní rovnou chcete mít oficiální doklad? Naše škola má pro vás řešení!

Jiráskovo gymnázium na své půdě totiž vůbec poprvé nabízí nejen studentům, ale i učitelům a široké veřejnosti možnost složit přímo v Náchodě mezinárodní zkoušky Cambridge English, za nimiž se dosud jezdilo nejčastěji do Hradce Králové, Pardubic nebo Prahy.

A proč se vyplatí některou ze zkoušek absolvovat? Na to jsme se zeptali Romana Kožnara, ředitele zkouškového centra Cambridge P.A.R.K, které zkoušky v Náchodě zajišťuje. „Jde o mezinárodně nejuznávanější jazykové zkoušky, jejichž složení vám může usnadnit studium, hledání nového zaměstnání, ale taky cestování. Řada vysokých škol zkoušky zohledňuje při přijímacím řízení nebo během studia, kdy třeba nemusíte absolvovat angličtinu jako předmět, řada zaměstnavatelů po vás bude chtít doklad o jazykové výbavě a stejně tak vám zkoušky poslouží jako doklad o znalostech jazyka třeba při žádosti o víza. Platnost certifikátu je navíc celoživotní, a pokud už pracujete a zkoušku potřebujete pro výkon svého zaměstnání, můžete si vynaložené prostředky na její složení odečíst od základu daně.“

Na našem gymnáziu se bude letos skládat zkouška B2 First for Schools (14. 6.) a C1 Advanced (14.–15. 6.). B2 je požadovaná výstupní znalost jazyka našich maturantů, ale řada našich studentů má tuto úroveň už mnohem dřív a do maturity dojde minimálně na úroveň C1. Před přihlášením proto doporučujeme vyzkoušet si vzorové testy, které vám můžeme poskytnout, případně využít nabídky Cambridge P.A.R.K a zkusit si tzv. mock test, tedy zkoušku nanečisto. Získáte tak lepší představu, na kterou zkoušku se přihlásit. Všechny další informace ke zkouškám včetně cen, odkazů a partnerského kódu naší školy mají všichni studenti v e-mailu ze 17. 2., najdete je na přiloženém plakátu s QR kódem nebo je rádi poskytneme na mailu kalandra@gymnachod.cz.

Studenti 1.–3. ročníků čtyřletého a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia se navíc zítra (23. 4.) zúčastní prezentace ke zkouškám, kterou pro nás připravili kolegové ze zkouškového centra Cambridge P.A.R.K. Pokud vás tedy zkoušky zajímají, připravte si, na co se případně budete chtít zeptat, kdyby to při prezentaci nepadlo. Rozpis prezentací najdete na nástěnce.

Informace vám taky kdykoli rádi poskytneme my na zmiňovaném e-mailu. Přihlašování pak probíhá přímo na stránkách centra Cambridge P.A.R.K. Čas máte do začátku května.