Akce tohoto týdne

Ve dnech 27.-30. května maturují studenti čtyřletého studia. Do 4.A byla jmenována předsedkyní maturitní komise Mgr. Alena Michálková z Gymnázia Broumov a do 4.B Mgr. Jan Beránek z Městského gymnázia a SOŠ Úpice.

Začínají sportovní kurzy. Na Pastvický rybník u Kutné Hory odjíždějí v pondělí 27. května studenti 3.B s prof. Slavíkem, Rozinkem a Svobodou, kterého ve čtvrtek 30. května vystřídá prof. Matěnová.

V Kořenově stráví školní výlet studenti 5.W s prof. Preclíkem a G. Škodovou ve dnech 28.-30. května.

Na středu 29. května připravil prof. Moučka pro ruštináře ze sexty projektový den, jehož námětem je ruská kuchyně.

V pátek 31. května navštíví školu absolventi, kteří maturovali v roce 1974. Zúčastní se slavnostního setkání Zlatá maturita. Kromě řady pedagogů se jim budou věnovat i studenti 7.W a zazpívá Sboreček pod vedením Ing. Čejpa.  Na literární exkurzi budou žáci 4.V s prof. Lubasovou a Hronkovou. Navštíví Muzeum bratří Čapků v Malých Svatoňovicích a projdou se na Žaltman. Na literárně-historickou exkurzi do Prahy jedou studenti 6.W s prof. Nývltovou a Polákovou. Na divadelní přehlídku Šrámkův Písek odjíždí divadelní soubor DREJG pod vedením prof. Macury.

V neděli 2. června se autobus studentů vydá na zájezd do Amsterdamu a Londýna s prof. Felklovou a Hronkovou. Vrátí se v pátek 7. června.