Zábavná chemie do mateřské školy potřetí

Na konci června jsme zakončily pro tento školní rok projekt Zábavná chemie do MŠ, který se může realizovat díky finanční podpoře Královéhradeckého kraje. V pátek 22. 6. jsme zavítaly do Batňovic a v pondělí   25. 6. do Červeného Kostelce. Kromě demonstračních pokusů, s kterými nám pomohly i nejmladší děti, jsme zrealizovaly i malou dílničku. Děti s naší pomocí vyráběly šumivé bombičky do koupele a tak si zdokonalovaly jemnou motoriku. Pracovaly s dostupnými neškodnými látkami a tajný recept na přípravu si velmi snadno zapamatovaly. Vůně éterického oleje se rozptýlila po celé školce a dobrá nálada panovala všude kolem.

Budu se opakovat, ale ještě jednou děkuji studentkám naši školy za pomoc a ochotu na tomto projektu spolupracovat. Přípravy zaberou spoustu času, ale ten úsměv a nadšení dětí stojí za to.