Úspěšné 3D modely od studentek Jiráskova gymnázia

Letos se konal třetí ročník soutěže “3D pro všechny”, kterou pořádá Gymnázium Arabská v Praze ve spolupráci s Gymnáziem Radlická pro zrakově postižené. Jde o soutěžní přehlídku prací vytištěných (a studenty předem navržených a vymodelovaných) na 3D tiskárně. Modely jsou poté předány zrakově postiženým žákům, pro které mohou sloužit jako výukové pomůcky. Z Jiráskova gymnázia jsme do soutěže přihlásili práce studentů třetího ročníku semináře Počítačová grafika a 3D modelování. Šlo o jejich první setkání s 3D modelováním (a tedy i jejich první 3D modely), a proto je velice potěšitelné, že v konkurenci výborně uspěli – v kategorii “Architektura – svět” zvítězila Hana Štěpánová s modelem šikmé věže v Pise a třetí místo obsadila Monika Vydláková s modelem Opery v Sydney. V kategorii “Příroda” se na třetím místě umístila Kateřina Kejzlarová s modelem leknínu. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia.