Úspěch DREJGových Juan/ů na přehlídce Audimafor

 

V polovině března se v prostorách královéhradeckého divadla DRAK uskutečnila tradiční přehlídka nejen východočeských divadelníků Audimafor. Tradiční je nejen vzhledem k více než dvěma dekádám trvání, ale i pro soubor DREJG, který je jeho pravidelným účastníkem a jehož inscenace patří takřka k inventáři tohoto oblíbeného festivalu. Soubory, které zjara do Hradce Králové  zamíří, si sem jedou nejen pro zkušenosti a poučené publikum, zajímají je i postřehy odborné poroty, někde za tím je ale i podvědomé tušení možnosti postupu na některou z národních přehlídek studentského divadla (Mladá scéna v Ústí nad Orlicí), experimentujícího divadla (Šrámkův Písek) a divadla poezie (Wolkrův Prostějov). 

DREJG, jeho nově se rodící verze v podobě více než dvacetihlavé divadelní stvůry (odvozeno od stvořit, myšleno tedy jen a jen v dobrém:) letos do DRAKu přivezl jevištní koláž z různých verzí juanovského mýtu od renesance po současnost. 

Přesto, že to ještě na posledních zkouškách nevypadalo, něco se při hradecké premiéře povedlo. DREG podal nezvykle koncentrovaný, již tradičně ovšem kolektivní výkon a tenhle divadelní koncept zaujal porotu natolik, že DREJGovy Juany doporučil hned na dvě celostátní přehlídky – Mladou scénu a Šrámkův Písek. 

Zařazení Juan/ů do jejich programu je v rukou programových rad, které zasednou v polovině dubna. 

Ať už DREJG poveze Juany k Orlici nebo k Otavě, nebo oběma směry, nebo nikam (i to se může stát), jsou dvě doporučení z regionální přehlídky obrovským úspěchem i motivací a Jiráskovo gymnázium je na DREJG hrdé a vůbec se za něj nestydí!

Třeba se vám poštěstí stihnout Juany v programu Náchodské Prima sezóny 3.5.2024. To už je za pár!

https://www.youtube.com/watch?v=PrRp1DPWbAY

fotodokumentace: Centrum uměleckých aktivit, autor: Marek Douša