Tři medaile pro Jiráskovo gymnázium na RF v plavání

28. ledna se v Jindřichově Hradci uskutečnilo republikové finále v plavání středních škol, na němž naše   gymnázium a Královéhradecký kraj reprezentovala tentokrát dvě družstva. Děvčata v sestavě Kateřina Jermanová, Kateřina Čápová, Petra Lemfeldová, Tereza Hofmanová, Štěpánka Rožnovská a Markéta Janečková splnila očekávání a v konkurenci dvanácti týmů vybojovala krásné 6. místo. V individuálních disciplínách si navíc Káťa Jermanová na 50 m volný způsob a Štěpánka Rožnovská na 50 m prsa doplavaly pro bronzové medaile, znakařka Petra Lemfeldová skončila těsně čtvrtá. Pro družstvo chlapců ve složení Aleš Cedidla, Viktor Tomek, Pavel Horáček, Vojtěch Ťokan, Štěpán Pollak a Jakub Divišek byl úspěchem již samotný postup na RF a přestože skončili na 12. místě, zaslouží uznání. S většinou soupeřů drželi krok a na 11. i 10. příčku jim chybělo jen pár bodíků. Cenného úspěchu dosáhl Víťa Tomek, který na 50 m volný způsob vybojoval stříbrnou medaili. Celkovými vítězi se stala děvčata z Gymnázia Nový Jičín a chlapci ze SPŠ Ústí nad Labem.