Studenti zažili den po francouzsku

Ve čtvrtek 31. 5. studenti, kteří se učí francouzsky, mohli prožít francouzský den v domě dětí a mládeže Déčko. Vyzkoušeli si různé společenské, slovní, logické i sportovní hry. Pravidla jim vysvětlil Hugo ( dobrovolník z Francie, který  letos dvakrát týdně pomáhal v hodinách francouzštiny). Někteří studenti využili nabídky účastnit se vaření a pečení francouzských specialit. Velmi milým překvapením bylo, když se do vaření  s velkou chutí pustili chlapci z 3.V. Připravovali jsme palačinky „crêpes“ a francouzské slané koláče „quiche lorraine“. V průběhu dopoledne se někteří prostřídali  při hrách a pomoci v kuchyni. Po degustaci se konal venku turnaj v „pétanque“. Akce se zdařila, všichni byli spokojeni a těšíme se zase na příští rok.