Studenti španělštiny na konferenci Učení pro život

Studenti španělštiny se v doprovodu Lucie Pavlíčkové na konferenci Učení pro život v Broumově setkali se španělským učitelem roku Javierem Cachón Zagalaz. Dr. Javier Cachón Zagalaz  získal v roce 2022 ocenění Nejlepší vysokoškolský učitel roku a působí na univerzitě v Jaénu. Na čtvrtečním workshopu se mohli studenti vcítit do role učitelů, kdy bylo jejich úkolem vytvořit z lehce dostupných a levných pomůcek aktivitu do hodiny, která by byla zcela inovativní. To se jim podařilo, když za pomoci krepové pásky vytvořili aktivitu pro ostatní pedagogy vhodnou do hodin kteréhokoliv cizího jazyka. Javier tuto aktivitu ocenil jako velmi kreativní a inovativní. Druhý den konference si vyslechli zajímavou přednášku o vzdělávání ve španělštině. Dr. Cachón se věnuje psychodidaktice a psychomotorice a jeho výukové metody jsou velmi temperamentní, kontaktní a interaktivní. Setkání s tímto charismatickým učitelem bylo pro studenty skvělou zkušeností a motivací k dalšímu studiu španělštiny.