Studenti Jiráskova gymnázia zazářili v krajském kole Chemické olympiády

Dne 5.4.2019 se na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové konalo krajské kolo Chemické olympiády, kategorie C. Na základě výsledků školního kola do krajské soutěže postoupili Tomáš Heger (5.V) a Jaroslav Grulich (6.V).                                                                                                                                                                                                                                                Úlohy, které během soboty řešili, byly velmi náročné. V praktické části stanovovali pomocí titrace obsah kyseliny borité v borové vodě. V teoretické části si museli poradit s úlohami z jaderné chemie, termochemie, manganometrie, chemie dusíku a vzácných plynů.                                                                                                                                                                                                                   Naši studenti se na soutěž pečlivě připravili a ostatní účastníky doslova deklasovali velkým bodovým odstupem.Výsledkem je první místo Tomáše Hegera a třetí místo Jaroslava Grulicha. Bodové odstupy viz výsledková listina.                                                                                                                                                                                                                                                                                           Oběma studentům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Jiráskova gymnázia. Přejeme jim mnoho dalších úspěchů nejenom v oblasti chemie.

20190408141905505