Středoškolská liga ultimate frisbee-Praha

Nečekané vítězství

Dne 25. 10. 2018 se konala pražská kvalifikace v ultimate frisbee. Akce se zúčastnilo přesně devatenáct týmů. Náš tým jménem Trubky z Jiráskova gymnázia se skládal celkem ze tří dívek a pěti chlapců. Oproti minulým rokům jsme letos odjížděli v mužské převaze. K naší smůle nebylo hezké počasí a po celý den nám nepříznivé povětrnostní podmínky znepříjemňovaly práci s diskem.

Ráno začínalo poměrně snadným rozjezdem. Nejlepší hráč z gymnázia Jana Keplera se na první zápas neodstavil, a tak jsme vyhráli 7:2.

Druhý match probíhal podobně jako ten první. Hráči z gymnázia Botičská rozhodně nepatřili mezi zkušené házeče. Nedokázali provést správně nasměrované přihrávky z důvodu stále narůstajícího větru. Ačkoli základ jejich týmu tvořilo asi patnáct hráčů, naše obranná strategie na ně bohatě stačila.

Ani v dalším souboji nás soupeř nezaskočil.  Gymnázium Ch. Dopplera si na své konto sice zapsalo dva body, ale díky naší úspěšné ofenzivě jsme v tomto zápase s osmibodovým náskokem zvítězili.

Po vyhrané skupině se šel náchodský tým posilnit do místního bufetu na dvě nožičky párku s chlebem a hořčicí. Přes veškeré obavy paní profesorky, aby párek v žaludku nepřinesl pohromu v osmifinále s gymnáziem Voděradská, „reprezentanti od polských hranic“ navýšili svůj seznam výher.

První těžší zápas přišel ve čtvrtfinále. Potkali jsme zkušenější hráče z gymnázia Mozartova z Pardubic, kteří uměli nasměrovat hod ve větru přesně podle své představy. Přesto jsme tohoto nelehkého soupeře udolali. Náchod měl více sil než soupeř a svým zdarem si zajistil místo v první čtyřce.

Gymnázium Špitálská s námi hrálo semifinále. Tento tým se jednoznačně považoval za černého koně celého turnaje. Celý tento tým postrádal herní pohodu a klid při rozehrávce, což se odrazilo i v konečném výsledku.  Bohudík náš herní projev se každým bodem zlepšoval. Vzájemně jsme se hecovali a k naší velké radosti jsme zaslouženě postoupili do finále!

Následoval jednoznačně nejtěžší zápas. Hráči jilemnického gymnázia, s kterými jsme se ve finále potkali, patří mezi nejzkušenější hráče. Loni obsadili druhé místo.  Nejprve jsme proti nim použili zónovou obranu. Našetřené síly z lehčích zápasů nám umožnily držet vysoké tempo až do konce. Soupeře jsme doslova uběhali a štěstěna nakonec padla na naši stranu.

Ačkoli náš tým na začátku dne nepatřili k žádným favoritům, domů jsme se vrátili nikým neporaženi se sladkým pocitem absolutního vítězství.

Tým Trubky z Jiráskova: Vojtěch Joska (8.W), Markéta Dvořáková (8.W), Simona Horkelová (8.W),  Tomáš Hak (4.B), Pavel Wolf (3.B), Jiří Dostál (7.V), Julie Tymelová (1.A), Pham Minh Tung (5.V)

Simona Horkelová