Stáž našeho studenta v CERN

Tento a příští týden pobývá student našeho gymnázia Štěpán Filip z 2.A v CERNu.

CERN je největší evropská laboratoř pro fyziku částic. Jde o komplex laboratoří, výzkumných pracovišť a zařízení, kde pracuje na 3000 vědeckých a technických pracovníků z 22 členských států. Letos nabídla studentům z České republiky, Izraele, Holandska, Polska a Švédska dvoutýdenní stáž ve svém centru poblíž Ženevy na hranicích Švýcarska s Francií. O tuto jedinečnou příležitost z české republiky projevilo zájem 239 studentů, z naší školy tři. Organizátoři na základě motivačního dotazníku a celkového hodnocení vybrali skupinu 24 účastníků, kteří se studijního pobytu od 27. 5. do 9. 6. účastní. Z naší školy právě Štěpána Filipa. Absolvuje tam náročný pobyt plný exkurzí, přednášek seminářů a rozhovorů s pracovníky výzkumu. Budeme se těšit, že se po návratu se získanými poznatky a dojmy s námi podělí.