Postup studentů Jiráskova gymnázia v zeměpisných soutěžích

Zeměpisná olympiáda

Školního kola zeměpisné olympiády konaného 31. ledna 2018 se ve čtyřech kategoriích zúčastnilo celkem 119 studentů. Z každé kategorie postoupila do okresního kola vždy dvojice studentů.

V okresním kole nás vzorně reprezentovali:  v kategorii A (primy) Tereza Šašinková a Nikola Matějů (obě 1.W), v kategorii B (sekundy) Ondřej Šatný a Natálie Klamtová (oba 2.V), v  kategorii C (tercie a kvarty), Jakub Hejzlar (4.W) a Dominik Budař (4.V) a konečně v kategorii D (vyšší gymnázium) Vojtěch Šolc a Jan Bohadlo (oba 8.V).

Do krajského kola v Hradci Králové (28.3.) postoupili z prvního místa Tereza Šašinková a Ondřej Šatný a z druhého místa Jan Bohadlo.

Blahopřejeme k postupu do KK!

Soutěž Eurorebus

Do krajského kola v soutěži Eurorebus (5.4. UHK) se na základě korespondečních kol úspěšně nominovali třídy: 1.W, 2.V, 2.W, 4.V, 6.W a 3.B a z jednotlivců Filip Hejzlar (2.V), Tomáš Heger (4.V), Tomáš Hak (3.B), Štěpánka Mazurová (5.V), Jakub Ježek, Aneta Vacková a Veronika Svobodová (všichni 6.W).

Deset nejúspěšnějších řešitelů každého Krajského kola Soutěže jednotlivců v kategorii SŠ získává možnost studia geografických oborů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy bez přijímacích zkoušek.

Držíme palce a věříme v postup do celostátního kola!

Jiří Divišek a Zdeněk Košvanec.