Po roce na Nebíčku opět úspěšní

Ve čtvrtek 26. září se naši studenti zúčastnili okresního finále v přespolním běhu šestičlenných družstev.

Závod se jako každoročně běžel na Nebíčku v Polici nad Metují pod taktovkou polické základní školy.

Naši školu reprezentovalo v 6 kategoriích 33 závodníků. Od těch nejmladších (prima-sekunda), na něž čekala trať o délce 1 500 m (děvčata), 2 000 m chlapci, přes starší žáky (3 000 m) a žákyně (1 500 m), až po středoškoláky, kteří se utkali na trati dlouhé 3 000 m (děvčata) a 5 000 m (chlapci).

Z našich družstev si nejlépe vedli mladší chlapci ve složení Bohuslav Jelen, Antonín Kubeček (1.W), Eduard Vlach, Danny Kašpar (2.V), František Švorčík, Matěj Laštovic (2.W). O pouhé 3 body zůstali za polickou základní školou a obsadili nečekané a krásné 2. místo. Po mnoha letech si tak kluci vybojovali postup do krajského finále v Jičíně, které se koná ve čtvrtek 10. října.

Do Jičína se, jak se již stalo dobrým zvykem, podívají i děvčata a kluci středoškoláci. V jejich kategorii není zdaleka taková konkurence jako u těch mladších, nicméně všichni bodující předvedli úctyhodné výkony a soupeře převálcovali (děvčata s přehledem, kluci o prsa). Kamila Šimková s časem 13:35 min ve své kategorii obsadila 1. místo, a tak v ní máme po odchodu takřka legendární Markéty Zeiskové vynikající nástupkyni.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.

účastníci

mladší žákyně (7. místo): Rozálie Brátová (1.V), Eva Hrnčířova, Marie Chrastinová, Evelína Metelková (1.W),

Veronika Horáková, Lucie Řeháková (2.W)

starší žákyně (6. místo): Anežka Staňková, Nikola Matějů, Andrea Marešová (3.W), Šárka Vlčková (3.V)