Organizace výuky ve dnech 14. - 30. 10. 2020 - AKTUALIZACE k 23. 10. 2020

Vážení rodiče, zákonní zástupci žáků, kolegyně, kolegové, studenti, studentky,

od 14. 10. 2020 včetně do 23. 10. 2020 přechází CELÁ ŠKOLA na DISTANČNÍ VÝUKU.

Podle současných informací bude organizace výuky v příštích dnech v naší škole následující.

Od 14. do 23. 10. 2020

• DISTANČNÍ VÝUKA

Od 26. do 30. 10. 2020 (upřesňuji na základě několika dotazů)

• 26. -27. 10. 2020 – DNY VOLNA (vyhlášené MŠMT  z důvodu krizových opatření vlády) – škola uzavřena, distanční výuka se neposkytuje,
  • 28. 10 – státní svátek,
  • 29. -30 .10. – PRÁZDNINY.

Organizace výuky

1. Distanční výuka v naší škole poběží podle normálního rozvrhu.
  2. Distanční výuka se povede v systému Classroom (1 kurz pro každou třídu – s výjimkou seminářů a skupin spojených z více tříd) + Meet, a to tak, že žáci se přihlásí na počátku vyučování do svého kurzu (pozvánku do kurzu už žáci dostali) a ideálně se odhlásí na konci vyučování. Učitelé se jim budou v kurzu střídat podle rozvrhu.
    • V případě dělených hodin se druhá skupina ve svém kurzu přesouvá na druhý Meet. Odkaz je v sekci Práce v kurzu v příspěvku s tématem Půlená třída.
    • Výuka seminářů a skupin spojených z více tříd poběží rovněž dle rozvrhu, ale v „soukromých“ kurzech, do kterých žáky pozvou jejich vyučující. Zatím se to nepodařilo lépe vyřešit.
    • Materiály v kurzu třídy budou vždy označeny tématem (název předmětu) a název souboru s materiálem bude vždy začínat zkratkou předmětu a pomlčkou. To by mělo zajistit přehlednost kurzu. Vše pro výuku tak budou mít žáci na jednom místě. Na stejném místě uvidí ostatní učitelé třídy, vedení školy i rodiče, co se ve třídě jako celku děje. To by mělo bránit přetěžování žáků.
    • Vzdálená výuka je pro žáky povinná. Pokud se žák nemůže hodiny nebo hodin zúčastnit, je povinen se omluvit dle školního řádu.
    • Jak bude výuka v konkrétní hodině vedena, je v kompetenci vyučujícího. Lze vykládat i zadávat samostatnou práci, různě to kombinovat… Samostatná práce by ale v naprosté většině případů měla být zadávána tak, aby na ní žáci mohli pracovat v té konkrétní rozvrhově vymezené hodině a učitel jim bude po tu dobu k dispozici na Meetu pro případ dotazů či konzultací.
    • Sledujte prosím v Bakalářích i nadále suplování. Je možné, že i při dálkové výuce budou mít žáci suplované hodiny.
    • Tělesná výchova se na dálku vyučovat nebude. Hodiny budou odpadat.

SLEDUJTE NAŠE WEBOVÉ STRÁNKY. SITUACE SE MŮŽE ZMĚNIT ZE DNE NA DEN.

Děkuji za pochopení.

Dodržujme opatření a buďme pozitivní :-), vše se zase časem v dobré obrátí.

S přáním covid negativity

Pavel Škoda, ředitel školy