Jaký další jazyk se učit a proč?

Chcete se naučit jazyk lásky, elegance a diplomacie? Pak není nic jednoduššího než si zvolit na Jiráskově gymnáziu jako druhý cizí jazyk francouzštinu. K angličtině, kterou má většina z vás jako první jazyk, je to ideální kombinace. Už třeba jen proto, že 50-70% slovní zásoby v angličtině je právě z francouzštiny. Tento melodický jazyk se vám tedy bude učit lehčeji. Bez problémů se pak domluvíte nejen ve sladké Francii, ale i v mnoha dalších frankofonních zemích, jako je Kanada, Belgie či Tunisko. Budete moci složit mezinárodní zkoušku DELF, která vám otevře dveře na vysoké školy či ke studiu na zahraniční univerzitě buď jako studentovi v programu Erasmus+, nebo v rámci programu Rok ve Francii. Letos se všem našim přihlášeným studentům podařilo zkoušku DELF úspěšně složit , a to na úrovni A2 a B1.
A že to jde, nám dokázaly naše žákyně, které se v letošním roce umístily v krajském kole Olympiády z FRJ v Hradci Králové, které se konalo 2. dubna na Gymnáziu Boženy Němcové, hned na dvou prvních příčkách v kategorii pro nižší a vyšší stupeň gymnázia. V květnu nás pak budou reprezentovat v celostátním kole v Praze.  Proto neváhejte a využívejte různých příležitostí k nahlédnutí pod pokličku francouzštiny, ať už při frankofonním dnu na Univerzitě Hradec Králové či při Alliance française v Pardubicích. A každotýdenně pak samozřejmě u nás, na Jirkáskově gymnáziu v Náchodě!

PS: Čerstvá zpráva! Naše studentka Tereza Macháčková (6.V)byla vybrána na roční studium do Francie v rámci programu „Une année en France“. Nechcete to zkusit taky? Bonne chance!