Fyziklání online

V dnešni covidové době je snad vše on-line. Ale Fyziklání online dne 25. listopadu letos proběhlo už po desáté. Jde o soutěž 5-ti členných týmů v řešení fyzikálních úloh na čas. Naše škola se účastní od prvního ročníku. Soutěžících týmů neustále přibývá. Letos ve všech kategoriích bylo přihlášeno 718 týmů z české republiky i ze zahraničí. Naši školu reprezentovaly tři. V kategorii A nejstarších středoškoláků řešila úlohy pětice už ostřílených a zkušených matadorů v týmu Best of JGN: Jaroslav Grulich 8V, Tomáš Heger 7V, Matyáš Háze 8W, Lukáš Fidler 7V a Martin Uždil 3B. Podařilo se jim získat 61 bodů a byli 74. ze 135 týmů řešících jejich kategorii. V kategorii B výborně zapracovali v týmu Ostrouhaná pastelka Adam Roštejnský 2B, Jan Chrastina 7W, Jevhenij Vorochta 7W, Kryštof Veverka 7W, Dominik Rufer7W. Získali sice méně bodů než tým A – 49, ale umístili se na stejném pořadí 74. ze 186 řešících týmů. Překvapením byla spontánní účast nováčků z třídy 1A v kategorii C Newton fangirls: Jiří Fiedler, Barbora Vlčková, Ondřej Balcar, Jan Asszonyi, Hana Váňová, kteří se sice nedostali na přední pozice, ale alespoň získali cenné zkušenosti a budou nadějí na úspěšnou reprezentaci v budoucích letech. Všem zúčastněným blahopřejeme k získaným výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.