Divadelníci nižších ročníků gymnázia se představili na Malé Prima sezóně

Ve čtvrtek 17.května mladí divadelníci našeho gymnázia představili své herecké umění na Malé Prima sezóně. Primáni a sekundáni dramatické výchovy sehráli pohádku na motivy Boženy Němcové „Strejček Příhoda“ a zaujali s dramatizací povídky Karla Čapka „Ukradený kaktus.“ Student a studentky tercií a kvart, kteří jsou členy Divadelní scény mladých náchodského divadelního souboru Beránek, zaujali diváky premiérou dramatizace čtyř Erbenových balad svázaných do „Čtyřlístku národních balad.“ Příjemným překvapením a jako bonus studentů našeho gymnázia bylo vystoupení dívek ze třídy 2.A z kroužku Hidrak – loutkové divadelní scény s pohádkou „Kašpárek a krejčík Jehlička.“ Obdivuhodná byla spolupráce herců a loutek s hluchoněmými dětmi v publiku.

Všem těmto divadelníkům patří poděkování, neboť v jednom dopoledni rozdávali radost dětským divákům a reprezentovali naše gymnázium.

Blanka Dvořáčková