Chemiklání 2019

V pátek 8. února se na Chemicko-technologické fakultě Univerzity Pardubice konal již čtvrtý ročník soutěže Chemiklání. V Pardubicích se opět sešlo přes tři sta nadšených chemiků středních škol, aby změřili své síly v řešení netradičních chemických úloh. Naše gymnázium vyslalo dva týmy. Řešení mnohdy velmi náročných úloh se zúčastnilo 34 týmů A – starší kategorie a 27 týmů B – mladší kategorie z České a Slovenské republiky. Naše gymnázium mělo zastoupení v obou kategoriích.

Krásné třetí místo získal tým z mladší kategorie s názvem Hegerovci ve složení Tomáš Heger (5.V), Lukáš Fidler (5.V), Jaroslav Grulich (6.V), Michal Obst (6.V) a Matyáš Háze (6.W). Starší kategorii zastoupil tým Nekonvenčně invenční ve složení Pavlína Knapovská (8.V), Jakub Pitřinec (8.V), Martin Stuchlík (7.W), Jakub Ježek (7.W) a Simona Horkelová (8.W). I navzdory veliké konkurenci obsadili hezké 18. místo a septimáni se již teď těší na další ročník a ještě lepší umístění. Všem moc děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a věřím, že pátý ročník bude mít opět tak úspěšné výsledky.