Chemie a předškoláci

V pátek 9.3.2018 zavítali na exkurzi do laboratoří chemie předškoláci z mateřské školy Myslbekova, Náchod za doprovodu paní učitelky E. Joskové. Po seznámení s areálem chemie a s bezpečností práce v laboratoři se hned stali právoplatnými členy Chemického semináře čtvrtých ročníků. Společně komplexometricky stanovovali obsah mědi v modré skalici a provedli základní důkazové reakce aniontů a kationtů. Pak za pomoci kvintánů odhalili nad plamenem svíčky tajný vzkaz a za odměnu si mohli vyzkoušet celou řadu motivačních pokusů.

Nevšední exkurze se líbila nejen malým, budoucím, chemikům, ale i těm o pár roků starším. S plácnutím rukou předškoláci jen neradi opouštěli areál chemie. Děkujeme za příjemné páteční dopoledne.