Biologický seminář „Těžký život ve vodě“

Poslední listopadovou sobotu se na gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem konal již druhý seminář k Biologické olympiádě kategorie C a D s názvem „Těžký život ve vodě“. Tento seminář je určený pro zájemce o biologickou olympiádu a také pro všechny, kteří mají rádi biologii a chtějí se dozvědět něco nového z tohoto oboru. Z naší školy se prvního semináře, který se konal v říjnu, zúčastnilo 14 studentů. V sobotu 30. listopadu na seminář přijelo 8 studentů nižšího gymnázia.

První část byla věnována živočichům žijících ve vodě a vedl ji Mgr. Josef Hotový z Muzea východních Čech v Hradci Králové. Seznámil nás se zvláštními tvory žijícími v nejhlubších místech oceánů. Dozvěděli jsme se nové informace o přílivu a odlivu a jejich dopadu na osídlení pobřeží.

Druhou částí nás provedl PhDr. Ivo Králiček, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové. Vyprávěl nám o vlhkomilných a vodních rostlinách, o jejich způsobu rozmnožování a měl pro nás připravené i pracovní listy. Všichni úspěšně zvládli zadané úkoly a pořádně se připravili na školní a popřípadě i okresní či krajské kolo biologické olympiády. Věřím, že žáci, kteří věnovali dvě soboty biologii, zvládnou těžké otázky v kontrolním testu a budou i úspěšnými řešiteli biologické olympiády. Nové znalosti se jim budou určitě hodit i v hodinách přírodopisu. Děkuji všem za účast a přidávám pár fotek ze sobotní akce.