Americké dny na JGN Náchod

Ještě před jarními prázdninami prožili studenti a učitelé gymnázia dva týdny v americkém duchu.

Zájemci s uměleckými sklony se zúčastnili výtvarné dílny a svými skvělými výtvory  následně vyzdobili prostory školy. Téměř všechny ročníky se vystřídaly na přednášce s rodilým mluvčím Mr. Michaelem Smithem, který studentům velice příjemnou formou přiblížil život ve své rodné Jižní Karolíně. Porovnal rozdíly mezi Čechy a Američany, bez zaváhání zodpovídal zvídavé dotazy těch odvážnějších. Následovala literární dílna, zaměřená na americkou kulturu. Díla kreativních psavců nyní oživují nástěnky naší školy a příjemně krátí čas při čekání na hodiny před jazykovými učebnami. Neméně úspěšná byla hudební dílna, při níž si studenti na klasických spirituálech vyzkoušeli nácvik sborového zpěvu i akustiku naší budovy při minikoncertu „na schodech” v závěru této dílny.

Většina studentů pod vedením svých vyučujících anglického jazyka prezentovala rozmanité poznatky o Spojených státech, ať už z oblasti historie, kultury, jídla, sportu, národních památek, nebo nikdy nevyřešených kriminálních případů. Vše samozřejmě v angličtině a zpaměti!

Ráda bych touto cestou poděkovala všem kolegům, kteří pomohli s organizací tematických dnů, podpořili jejich konání i hladký průběh, a hlavně všem studentům, kteří k nim přistoupili otevřeně, naplno a s veselou invencí.

Díky všem!

Mgr. Lenka Hronková /kabinet jazyků/