Tento týden je na události bohatý.

V pondělí 16. září se do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem podívají studenti 3.B a 7.V s prof. Rojtovou a Matěnovou. Stejná exkurze je připravena pro žáky tercie na středu 18. září. Pojedou s nimi prof. Slavík a Balcarová.

V tomto týdnu se uskuteční tři třídenní primárně preventivní pobyty. V pondělí 16. září odjíždějí do Kořenova na Pardubické chaty studenti 1.A s prof. Macurou a Ježkem, v úterý 17. září na Malou Skálu žáci 1.W s prof. Lubasovou a Jirkovou a ve středu 18. září na Ostaš žáci 1.V s prof. Karáskovou a Víchem.

Studenti kvinty, sexty a 1.-2. ročníku zhlédnou v divadle ZUŠ v Náchodě divadelní představení pana Davida Macháčka KyberLIFE, které je součástí projektu V pasti sociálních sítí. Jedno představení se koná v pondělí 16. září a potom po dvou představeních ve čtvrtek a pátek 19. a 20. září.

Ve dnech 16.-23. září navštíví naši školu studenti a jejich učitelé z partnerské školy v Oesede v SRN. Navštíví školu, budou přivítáni na náchodské radnici a prohlédnou si zámek. Absolvují výlety do Prahy, do Adršpašských skal a do Orlických hor. Další program pro ně o víkendu připraví hostitelské rodiny.

V úterý 17. září jedou do divadla Drak v Hradci Králové na představení Mimoň žáci 2.V s prof. Nývltovou, 3.V s prof. G. Škodovou a Havrdovou a 4.W s prof. Uždilovou a Balcarovou.

Ve čtvrtek 19. září doprovodí prof. Divišek atlety z nižšího gymnázia na atletické závody na ZŠ Plhov.