V tomto týdnu pokračují Kalifornské dny. V pondělí 19. února zhlédnou studenti vyššího gymnázia kromě maturantů film Lady Bird. V úterý 20. února si zájemci z nižšího gymnázia vyzkouší softball, studenti 7.W připraví na úterý občerstvení ve stylu Hippie Day a studenti kvinty, sexty a 1.-2. ročníku se zúčastní workshopu s americkými učiteli. Na středu 21. února je pro žáky nižšího gymnázia připraven film Parent Trap. V pátek 22. února se studenti z vyššího gymnázia, opět kromě maturantů, zúčastní v aule prezentace o Kalifornii v podání naší americké lektorky Teresy Contino, která je z Los Angeles, a Kurta ze San Jose. Kromě toho ve třídách probíhají studentské prezentace o Kalifornii.

Ve středu 21. února doprovodí prof. Košvanec do Jaroměře do okresního kola Zeměpisné olympiády studenty Petru Hlavsovou (1.V), Jáchyma Joudala (1.W), Markétu Pavlátovou (2.W), Tomáše Gennerta (2.W), Viktora Součka (3.W), Michala Svobodu (4.V), Martinu Rohulánovou (7.V), Vojtěcha Martinů (3.B) a Tobiáše Mazuru (8.W). Ve škole se zájemci pokusí vypořádat s praktickou částí školní kola Chemické olympiády.

V pátek 23. února se koná školní kolo recitační soutěže.

V aule se v pátek 23. února zúčastní studenti maturitního ročníku a dějepisného semináře programu Přepište dějiny historiků Martina Gromana a Michala Stehlíka. Vpodvečer se program spojený s natáčením podcastu bude opakovat pro veřejnost.