Jiráskovo gymnázium » Aktuality


Aktuality 


Přebor Jiráskova gymnázia v šachu 2017 JIŽ TENTO PÁTEK!

Všichni studenti, kteří ovládají alespoň základní pravidla šachové hry, jsou zváni na Přebor Jiráskova gymnázia v šachu 2017, který se koná již tento pátek 24. 11. od 8,00 ve sborovně. Přečíst celý článek…

Šachisté bojovali na Gymnáziu

Agilní šachový oddíl TJ Náchod uspořádal již 5. ročník turnaje pro děti pod názvem „Open Gymnázia Náchod“. Vedení Jiráskova Gymnázia zajistilo příjemné prostředí a také soudek limonády pro účastníky. Přečíst celý článek…

Postup házenkářů do republikového finále

Házenkáři JG vítězi regionální kvalifikace Přečíst celý článek…

Akce tohoto týdne

V úterý a ve středu 21.-22. listopadu pořádá prof. Zapletal na naší škole volejbalový turnaj pro týmy SŠ z okresu. Ve středu 22. listopadu proběhne ještě turnaj ve florbalu pod taktovkou prof. Diviška.

Ve dnech 22.-23. listopadu se pokusí tým našich studentů za doprovodu prof. Štegerové uspět v celostátním kole Dějepisné olympiády v Chebu.

Ve čtvrtek 23. listopadu proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky a sběr papíru. V průběhu dne se uskuteční volby do Rady školy.

V pátek 24. listopadu si studenti 8.V a 4.B vyzkouší v Beránku nástup na maturitní ples, který se koná v sobotu 25. listopadu.

Vytisknout tento článek …


Seznam kandidátů na členství ve školské radě

16.11.2017

Zletilí žáci (řazeno podle abecedy)

  • Jirman Tomáš, 3.B
  • Škoda Jan, 3.A

Zákonní zástupci nezletilých žáků (řazeno podle abecedy)

  • Ing. Arch. Ježek Michal (kvinta B, architekt, Atelier TSUNAMI s.r.o.)
  • Mgr. Melichar Dominik (prima A a 1.A, ředitel, Domov sv. Josefa, Žíreč u Dvora Králové n. L.)

Z každé skupiny kandidátů je možné zaškrtnout nejvýše jednoho kandidáta. Do rady budou jmenováni (za předpokladu předepsané volební účasti, tj. jedné pětiny všech oprávněných osob) jeden žák a jeden zákonný zástupce nezletilých žáků s nejvyšším počtem hlasů.

Lze zaškrtnout také kandidáta pouze z jedné skupiny.

Neplatné budou hlasovací lístky s pozměněnými jmény nebo takové, kde bude ve skupině zaškrtnuto více kandidátů než jeden.

Oprávněni volit jsou zletilí žáci a zákonní zástupci nezletilých žáků. Zákonný zástupce může volit za každého nezletilého žáka, kterého ve škole má.
Volební lístek dostanete v den voleb (23 .11. 2017) ve volební místnosti (třídě, do které Vaše nezletilé dítě chodí, resp. v aule - zletilí žáci).

Vytisknout tento článek …


Bobřík informatiky

V pondělí 13.11. měli studenti třetích ročníků možnost si otestovat své schopnosti logického a algoritmického myšlení v on-line soutěži Bobřík informatiky (https://www.ibobr.cz).
Nejlepšího výsledku 216 bodů dosáhla Jana Možíšová (7.W), na druhém místě byl Martin Hrach (7.V) s 186 body a třetí Miroslav Říha (174 bodů, 7.V). Gratulujeme!!!

Autor: Jan Preclík


Den otevřených dveří Jiráskova gymnázia v Náchodě

MÁTE DÍTĚ V 5. ČI 9. TŘÍDĚ?
Už teď můžete významně ovlivnit jeho budoucnost!!

Jiráskovo gymnázium v Náchodě zve žáky pátých a devátých ročníků základních škol a jejich rodiče na

Den otevřených dveří

ve čtvrtek dne 18. ledna 2018.

Program

Od 15,30 do 19,00 pro Vás budou připraveny interaktivní akce, divadelní a hudební vystoupení, výstavy a prezentace a možná přijde i kouzelník …
  • 16,00 - AULA - setkání vedení školy se žáky 9. tříd ZŠ a jejich rodiči. Informace o čtyřletém gymnáziu.
  • 17,00 - AULA - setkání vedení školy se žáky 5. tříd ZŠ a jejich rodiči. Informace o osmiletém gymnáziu.
Podrobný program bude upřesněn.

Na Vaši účast se těší vedení školy i celý pedagogický sbor.
Řezníčkova 451, 547 44 Náchod, tel. 491 423 243, e-mail: sekretariat@gymnachod.cz

Vytisknout tento článek …


ZÁMECKÉ SCHODY aneb ZKLAMANÉ NADĚJE A PŘEVRŽENÝ DORT

ZÁMECKÉ SCHODY aneb ZKLAMANÉ  NADĚJE A PŘEVRŽENÝ DORT

V pátek 3. listopadu 2017 se uskutečnil tradiční Běh do zámeckých schodů, kde svoje síly porovnávali borci i borkyně z celého okresu. Naši školu reprezentovali jak ti nejmladší, tak ti nejstarší a nejzkušenější závodníci. Za primu a sekundu startovali Markéta Vydláková, Andrea Marešová, Vendula Vyskočilová, Šárka Vlčková, Anežka Petráková, Matěj Vrzáček, Kryštof Hanka, Václav Matyska a Jonáš Neumann a v této sestavě se jim podařilo obsadit 7. místo.

V kategorii tercie-kvarta náš tým ve složení Monika Říhová, Adéla Breitrová, Barbora Němečková, Lucka Žáčková,Tonda Staněk, Honza Zetek, Honza Šesták, Michal Jerman a Šimon Vacek vybojoval ve velké konkurenci krásné 3. místo a domů odcházeli s úsměvem na rtech a spokojení.

To nejlepší na konec. Nejstarší děvčata a nejstarší chlapci závodí v oddělených kategoriích, a tak máme šanci získat rovnou dvě medailové pozice (popravdě, v každé kategorii byla přihlášena pouze tři družstva). A tak matadorka Markéta Zeisková, zkušené závodnice Kamča Šimková a Sabča Jirmanová i benjamínci Veronika Staňková a Bára Meierová nezklamaly a dle hesla odvážným a připraveným přeje s naprostým přehledem získaly zlatou medaili.

Kluci byli taktéž odvážní, ale zřejmě heslo těžko na cvičišti, lehko na bojišti nebylo při přípravě vzato na milost, a tak, jak zkonstatoval nejzkušenější a nejrychlejší závodník celého běhu Kuba Divišek, zklamali naděje a na krku jim přistály pouze stříbrné medaile a loňskou a předloňskou pozici vítěze neobhájili před náchodskou stavebkou.

Všichni medailoví závodníci odcházeli domů s dortem, který udělal sladkou tečku na závěr vydařeného běžeckého dne. Zúčastněným děkujeme a za rok snad na viděnou!                                                                                                                   

Vytisknout tento článek …

Související odkazy:


Pišqworky - V Náchodě na Jiráskově gymnáziu zvítězili Růžoví Jednorožci

Ve svém plném nasazení se nám na Jiráskově gymnáziu v Náchodě ukázalo dohromady 16 týmů. Ovšem pouze 3 mohli postoupit dále a jen jeden tým si mohl domů odvézt pohár vítězů. Tím týmem nemohl být nikdo jiný než Pink Unicorns, leader už od začátku.

Dne 7.11 se žákům středních a základních škol z Náchoda a okolí naskytla příležitost poměřit svoje logické schopnosti v souboji křížků a koleček. Již na zahájení turnaje panovala mezi soutěžícími napjatá, ale přesto přátelská atmosféra. Na všech byla znát sebedůvěra a soutěživost. Hned po vysvětlení pravidel a rozřazení do skupin se všichni s nadšením rozeběhli do tříd bojovat o postup. Celkově se hrálo ve čtyřech skupinách, každá po čtyřech týmech. Ty byly víceméně vyrovnané a suverénní výhru 20:0 jsme zaznamenali pouze 2 krát za celý turnaj. V jednom případě se o ni postaral tým JGN z domácí školy, který ze skupiny postoupil neporažen s 50 body z maximálních 60. Navzdory jasné vedoucí pozici ovšem vypadli v prvním kole play-off.

Po celou dobu turnaje chodili mezi hráči oblastní koordinátoři, kteří pomáhali s organizací turnaje, tišili velmi hlasité projevy radosti, aby mohli ostatní hráči v klidu hrát. Za to jim patří náš velký dík. Turnaj se neobešel bez znaků přátelské rivality. Soupeři, kteří se mezi sebou znali, se navzájem pokusili tiše znervóznit a tím pádem pro sebe uzmout výhru. Ani organizátorům turnaje se nepovedlo v některých případech zachovat profesionální tvář a přeřeky typu „Na jeden tah máte přibližně 30 minut“ místo 30 sekund nebo špatné přečtení jména na diplomu byly na světě.

Z 8 týmů hrajících play-off dále postoupily do krajského kola 3 z nich v následujícím pořadí:  1. místo: Pink Unicorns (OA Náchod) ve složení: Filip Vojtas, Denisa Vojtasová, Tereza Vojtasová, Lenka Slaninová, Patrik Vojtěch 2. místo: Sršňáci (JGN) ve složení: Ondřej Vít, Miroslav Říha, Benjamin Sichrovský, David Černý, Jan Trojtl 3. místo: Kurtíci (ZŠ Náchod) ve složení: Lucie Krombholzová, Tomáš Burdych, Adriana Davidová, Tobiáš Krynek, Lukáš Habr

David Csibri, převzato z www.pisqworky.cz


Halloweenské mlsání

Poslední říjnové úterý proběhlo na našem gymnáziu halloweenské mlsání v podání naší třídy sexty A. Připravili jsme si pro své spolužáky a profesory velmi pestrou nabídku pochoutek různých tvarů a chutí. Neodolatelné byly mimo jiné wafle, palačinky, muffiny či šneci z listového těsta. Studenti nižších ročníků a výtvarníci naší třídy se podíleli i na výzdobě školy, a tím pomohli navodit pravou halloweenskou atmosféru. Překvapením pro nás bylo, že jsme nebyli v kostýmech jediní, ale že se k nám přidali spolužáci i z jiných ročníků. Ti, kteří měli kostým, získali slevu na cokoliv, co jim padlo do oka. Prodej dobrot začal již o první přestávce a každý stánek měl co dělat, aby uspokojil všechny hladové žaludky. Někteří ukončili svůj prodej již po třetí vyučovací hodině, kdy nabízeli své poslední kousky. Konečný výtěžek byl neuvěřitelných 5 069,- Kč. Tyto peníze poputují na podporu Hospicu Anežky České v Červeném Kostelci.

My jsme si tento den užili, atmosféra byla úžasná a doufáme, že i ostatní sdílejí podobný pocit.

Děkujeme všem, kteří nás podpořili a společně s námi udělali něco pro dobrou věc.


Nela Voborníková, Monika Vydláková, Sexta A