Jiráskovo gymnázium » Ze života školy

Ze života školy

Němečtí žáci v Novém Městě nad Metují

Poslední den svého pobytu u nás, ve čtvrtek 9. října 2008, si nejprve prohlédli novoměstské náměstí, vyfotografovali se u muzea, prošli Zadomí a od Metuje se jim naskytl nádherný pohled na skálu a na ní vybudované město. Následovala prohlídka zámku, na jejímž konci čekalo překvapení. Pan učitel Poutník se svými dvěma kolegy zahráli německým žákům dvě skladby pro dechové trio. Po zaslouženém dlouhotrvajícím potlesku vystoupali na zámeckou věž a poté se vydali do zahrady. Tam se jim tak líbilo, že ani nechtěli zpátky do autobusu. V pátek v sedm hodin ráno se rozloučili s českými studenty a odjeli domů. My se vydáme do Německa 17. března 2009.

Autor: Ivo Forejt

imgp6576.jpg