Jiráskovo gymnázium » Ze života školy

Ze života školy

pIšQworky na Jiráskově gymnáziu v Náchodě

08.11.2012

V České republice se tento rok pořádá již pátý ročník turnaje v pIšQworkách, které se staly velice oblíbenou zábavou u středoškolských studentů. Soutěží se v týmech po pěti lidech, takže studenti musí prokázat nejen logické myšlení, ale i týmovou spolupráci. Soutěž má čtyři kola, ve kterých se týmy proti sobě postaví. První kolo je školní, kdy můžou z každé školy postoupit nejvýše tři týmy. Druhé kolo je oblastní, ze kterého postupují ti nejlepší do kola krajského. Poté následuje souboj ve čtrnácti krajských turnajích a jen 24 nejlepších týmů se utká v celostátním kole, ze kterého vyjde absolutní vítěz.

Na Jiráskově gymnáziu v Náchodě se v pondělí 5. listopadu konalo kolo oblastní, kterého se zúčastnilo 16 týmů z okolních škol. Některé týmy si přivezly i náhradníky nebo učitelskou podporu, takže celkem se sešlo kolem devadesáti účastníků. Celý turnaj trval téměř pět hodin, ve kterých se konala spousta napínavých, ale i jednoznačných soubojů. Nejnapínavější však bylo semifinále, protože vítězové semifinále měli zajištěný postup do krajského kola.

Tým „Nevím“ z Jiráskova gymnázia (ve složení Jan Staněk, Daniel Vlček, Daniel Winter, Zuzana Boháčová, Veronika Říhová) doslova převálcoval ostatní soupeře, a tak mu právem náleželo první místo. Druhé místo obsadil tým „Team“ z VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou (Jan Blecha, Tomáš Faltus, Jakub Grus, Michal Tejkl, Jakub Martinec) a třetí místo tým „SPS“ z Masarykovy jubilejní základní školy a mateřské školy Černilov (Lukáš Ledvinka, Jiří Bílek, Tomáš Rossý, Václav Škarda, Ondřej Klimeš). Všem postupujícím gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajské soutěži v Hradci Králové.

Kateřina Máslová, Alena Seidlová

soustredeni-pri-hre-1.jpg