Jiráskovo gymnázium » Ze života školy

Ze života školy

Jiří Černý na Jiráskově gymnáziu

07.11.2012

Po zahajovacím večeru fyzického básnictví, v němž v zámecké jízdárně rozehřál více než šedesátku nejen Náchoďanů performer Petr Váša, se 3.ročník Náchodských Dnů poezie stěhuje na domácí půdu Jiráskova gymnázia. V aule Jiráskova gymnázia se ve čtvrtek 8.11. hned dvakrát představí žijící legenda české hudební publicistiky Jiří Černý.
Maturanti budou mít takřka v pravé poledne možnost setkat se s Jiřím Černým při poslechu a povídání o ikonách ruského písničkářství a šansonu Bulatu Okudžavovi a Vladimiru Vysockém, kteří se stali symbolem jisté možnosti vzdoru vůči establishmentu i v dobách totálního sovětismu brežněvovské éry. Není pochyb, že Jiřímu Černému - listopadovému tiskovému mluvčimu Občanského fóra  jsou právě tyto osobnosti velmi blízké. Vždyť právě z jeho úst zazněla 24.listopadu 1989 tato zpráva: " Před deseti minutami Československá televize oznámila, že všichni členové ÚV KSČ a sekretariátu ÚV KSČ dávají své funkce k dispozici."
Tentýž Jiří Černý se do Auly Jiráskova gymnázia vrátí znovu v 18.00, aby nás s sebou vzal na cestu časem lemovanou poezií i hudbou od dob alžbětince Shakespeara po naši současnost a sledoval a poslouchal s námi, jak to v korunách hučí, šumí, praská a zní, když se spolu propletou větvoví poezie a hudby, věků a staletí. Všichni studenti, rodiče, zákonní zástupci, současní i budoucí přátelé Jiráskova gymnázia, Náchodských Dnů poezie, Jiřího Černého, dobré hudby a dobré poezie jsou srdečně zváni.

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 19.09.2017