Jiráskovo gymnázium » Ze života školy

Náchodské Dny poezie

31.10.2011

Náchodské Dny poezie

Po letním Deset Deka Festivalu přichází na podzim Jiráskovo gymnázium s další významnou kulturní akcí. Po loňských třívečerních Dnech poezie, které zpoetičtily náchodské veřejnosti aulu Jiráskova gymnázia, vstupuje do Náchoda velmi rozšířený druhý ročník. Jiráskovo gymnázium se spojilo s Alternativním čajovým klubem Poklop, Náchodskou Prima sezónou, Městskou knihovnou Náchod a Základní uměleckou školou v Náchodě, aby takto společně vydali Náchodu v plen takřka měsíční festival přinášející poezii v jejích nejrůznějších podobách.

Od 9.do 24.listopadu se na různých místech v Náchodě (aula J Náchod, DivadloPod zámkem náchodské ZUŠ, knihovna, klub Pranýř, čajovna Poklop) setkají Náchoďané s divadlem poezie, fyzickým básnictvím, autorským čtením, vtrhnou mezi ně autoři a interpreti již proslulí, stejně jako ti sotva začínající. Těšit se můžeme na performera Petra Vášu spjatého s kapelou Ty Syčáci, cimrmanologa Miloně Čepelku, hradecké Divadlo Jesličky, studenty z Gymnázia Jaroslava Seiferta nebo anglistu, překladatele a předního shakespearovského odborníka Martina Hilského.

Náchod se tak díky podpoře královéhradeckého kraje a Kulturní a sportovní nadace města Náchoda zařadil do již velmi dlouhého zástupu českých a moravských měst, která jsou již více než desítku let součástí celorepublikových Dnů poezie.

Náchoďané, těšte se a přijďte do svého města za poezií. Bude skoro všude!

(JGN)

Program Náchodských Dnů poezie:

Středa 9.11.2011 v 18.00 Aula JG Náchod

Petr Váša - večer fyzického básnictví

Čtvrtek 10.11.2011 v 18.00

Klub Pranýř – přízemí Staré radnice

„Něco od Seiferta“ - autorské čtení studentů pražského Gymnázia Jaroslava Seiferta

Sobota 12.11.2011 v 19.00
Aula JG Náchod

Jakub Maksymov – Jack London: Darrell Standing

představení na motivy románu Tulák po hvězdách

– divadlo poezie