Jiráskovo gymnázium » Ze života školy


Ze života školy Skřivánci JG na oslavě 20. let samostatnosti Slovinska

09.06.2011

Zástupci vokálně instrumentálního souboru Skřivánci Jiráskova gymnázia byli, velvyslankyní paní Smiljanou Knez, pozváni na slavnostní večer, který se uskutečnil u příležitosti 20. Výročí samostatnosti Slovinska dne 6. června 2011.

Na Nové scéně Národního divadla vystoupilo v rámci této oslavy vynikající slovinské vokální uskupení Perpetum Jazzile. Jedná se o sbor slovinských zpěváků, kteří krom své tvorby také netradičními způsoby předělávají různé známé písně.

Toto velmi netradiční uskupení je chloubou slovinské hudební scény. Svými humornými prvky a skvělou pěveckou show, včetně sólových partů navozují při koncertech uvolněnou a příjemnou atmosféru. Zároveň reprezentuje tuto malou zemi po celém světě.

Skřívánci

V úvodu krátce pohovořila její excelence velvyslankyně Slovinska v České republice Smiljana Knez, která zároveň přetlumočila dík za spolupráci a přátelské vztahy od prezidenta Slovinska Danilo Türka.  Poté, k více než třem stovkám pozvaných hostí, promluvil také předseda Senátu ČR Milan Štěch. Hovořil o vazbách, které Slovince a Čechy spojují dlouhá staletí a o důležitosti o tyto vztahy pečovat.

V roce 2009 navázali náchodští Skřivánci spolupráci s dětským pěveckým sborem Z Cerklje na Gorenjskem a uskutečnila se také vánoční návštěva skřivánků ve Slovinsku (2009) a poté v červnu 2010 se zmiňovaný slovinský sbor účastnil jubilejního 40. ročníku festivalu Camerata nova Náchod. Ze slovinského velvyslanectví tehdy také přijal pozvání také první rada pan Jakob Stunf, který se koncertu rovněž osobně zúčastnil. Právě ten při včerejším společném setkání projevil obrovský zájem o další spolupráci obou těles a přislíbil garanci slovinského velvyslanectví v Praze.

Skřivánci JG vyjednávají možnost výjezdu do Slovinska na Vánoce 2011 s repertoárem připraveným speciálně pro tuto příležitost.

Vytisknout tento článek …
Copyright 2007 www.clickmedia.cz - tvorba www stránek a webdesign. Tento web používá redakční systém Clips.

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 12.01.2018