Jiráskovo gymnázium » Ze života školy


Ze života školy Deset Deka Festival - 2.ročník startuje

30.05.2011

Jiráskovo gymnázium teno týden, konkrétně ve čtvrtek 2.6., odstartuje 2.ročník divadelní červnové přehlídky konané s podporou města Náchoda a Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Představí se nejen soubory, které jsou s JG přímo spojeny, ale i soubory, které jsou s nimi propojeny generačně a i lidsky .
V pěti červnových večerech od 2. do 25. se představí čtyři soubory s pěti inscenacemi oscilujícmi od divadelního experimentu přes netradičně prováděnou "klasiku" až po hospodský kabaret.
Přehlídku zahájí barokní inovátoři Geisslers Hofcomoedianten z Kuksu v čele s absolventem JG režisérem Petrem Haškem a dalšmi našimi absolventy Vendulou Štíchovou a Martinem Boadlem. 2.6. ve 21.00 nás jejich Don Juan zve ke Strašlivému hodování, v pátek představí svou netradiční divadelní vernisáž o životě sv.Ambrože - a když vernisáž, tak v galerii = v Zámecké jízdárně GVÚ Náchod. S biblickým kabaretem z hospody zavítá do klubu Pranýř (I-čko Náchodské Prima sezóny) brněnsko-hradecké Divadlo Dno. Sarozákonní příběhy nahlédneme skrze dna různě plných/ prázdných půllitrů. A je to veskrze zábavný pohled. V druhé polovině přehlídky převezmou slovo domácí J.S.T.E. Artyžok a D.R.E.D. z Kladska s oceňovanou inscenací Kukájúcí anjel, pomyslnou tečku pak obstará předpremiéra (work in progress) ještě o něco více domáckých DREJG s poněkud zmáčenou Potopou. Těšte se. Přijďte. Zvem.

Vytisknout tento článek …
Copyright 2007 www.clickmedia.cz - tvorba www stránek a webdesign. Tento web používá redakční systém Clips.

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 12.01.2018