Jiráskovo gymnázium » Ze života školy

Ze života školy

Zlatá maturita 2010

27.05.2010

V letošním roce se vedení školy a Nadace Jiráskova gymnázia rozhodlo uspořádat 21. května v dopoledních hodinách setkání absolventů po 50 letech s názvem Zlatá maturita. Čtyřicet účastníků slavnostního aktu obdrželo pamětní list, vyslechlo projev ředitele Pavla Škody o vývoji gymnázia za posledních 50 let a zhlédlo dokumentární film o současném studentském životě. Příjemným zážitkem bylo vystoupení Sborečku Jiráskova gymnázia pod vedením Ing. Vlastimila Čejpa. Pro „zlaté“ absolventy byly připraveny panely s dobovými fotografiemi a materiály, z nichž některé zapůjčili samotní absolventi. Ředitel školy provedl všechny zájemce budovou školy. Akce byla pro organizátory velmi příjemná a věříme, že i pro maturanty z roku 1960, jimž děkujeme, že na své gymnázium nezapomínají a našli si čas ho navštívit. Po skončení programu ve škole si „zlatí maturanti“ zorganizovali společný oběd a neformální pokračování setkání po 50 letech.

Byli bychom rádi, kdyby prvním ročníkem Zlaté maturity byla zahájena pěkná tradice těchto setkávání. Adresy absolventů z roku 1961 se nám podařilo získat a prosíme organizátory třídních srazů tříd, kterých se Zlatá maturita bude týkat v příštích letech, o poskytnutí kontaktů pro tyto účely. Děkujeme.

Miloslav Javůrek

předseda Nadace Jiráskova gymnázia v Náchodě