Jiráskovo gymnázium » Úspěchy studentů

Excelence - jsme nejlepším gymnáziem v kraji

06.03.2012

Základním cílem programu, vhlašovaného MŠMT, je především podpora, zvyšování kvality a rozšiřování péče o talentované žáky na středních školách, kteří jsou schopni dosahovat vynikajících výsledků.

Sleduje se úspěšnost žáků jednotlivých škol v krajských a celostátních kolech nejvyšších kategoriích vybraných a státem podporovaných soutěží.

Úspěchy v soutěžích jsou bodovány a následně oceněny částkou za 1 bod. Body se přidělují následovně:
1 bod   - Vítězové krajských a ústředních kol (první tři)
1 bod   - Úspěšný řešitel ústředních kol: (získá nejméně 60 % bodů z celkově možných)
1 bod   - Vítězové republikových kol (první tři místa)
2 body - Medailisté mezinárodních soutěží (bronzová, stříbrná, zlatá medaile)
1 bod   - Úspěšní řešitelé mezinárodních soutěží
a násobí se koeficientem
1     pro přírodovědné a technické soutěže
0,2  pro humanitní a ostatní soutěže.

Bodované olympiády a soutěže zařazené do programu Excelence:
Přírodovědné, technické a ostatní, jejich zkratky a kategorie:
Matematická olympiáda – (MO) – kategorie A a P, Fyzikální olympiáda – (FO) – kategorie A, Turnaj mladých fyziků – (TMF), Astronomická olympiáda - (AO) – kategorie pro 3.- 4. ročník SŠ, Soutěž v programování – (SP) – kategorie SŠ, Celostátní matematická soutěž žáků SOŠ a SOU – (CMS), Biologická olympiáda – (BiO) – kategorie A, Chemická olympiáda – (ChO) – kategorie A, Němčina pro bystré hlavy – (NBH), České hlavičky – (ČH). Soutěže navazující na mezinárodní soutěže a olympiády – (Mxx).

Středoškolská odborná činnost – obory – (SOČ a číslo oboru), matematika a statistika – (1); fyzika – (2); chemie – (3); biologie – (4);  geologie a geografie – (5); zdravotnictví – (6); zemědělství, potravinářství, lesnictví a vodní hospodářství – (7); ochrana a tvorba životního prostředí – (8); strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design – (9); elektrotechnika, elektronika telekomunikace – (10); stavebnictví, architektura a design interiérů – (11); tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie – (12); informatika – (18).

Humanitní  a ostatní:
Soutěže v cizích jazycích – (AJ, NJ, RJ, ŠJ, FJ, L) – N, AJ – kategorie SŠ III. A, FJ – kategorie B2, ŠJ – SŠ II, RJ – SŠ II, L – SŠ B;  Olympiáda v Českém jazyce – (ČJ) – kategorie SŠ, Soutěž v grafických předmětech – (SGP), Zeměpisná olympiáda – (ZO) – SŠ D. Středoškolská odborná činnost – obory – (SOČ a číslo oboru), ekonomika a řízení – (13); pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času – (14); teorie kultury, umění a umělecké tvorby – (15); historie – (16);  filosofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory – (17).

Kteří studenti a jak se podíleli na tomto krásném úspěchu si můžete přečíst v přiloženém souboru.