Jiráskovo gymnázium » Úspěchy studentůV neděli (se) odváží Deset Deka Festival

8. ROČNÍK FESTIVALU DIVADEL SPJATÝCH SE SOUBORY DREJG, DRED A JIRÁSKOVÝM GYMNÁZIEM NÁCHOD. Přečíst celý článek…

Úspěch v krajském kole Olympiády v českém jazyce

V krajském kole Olympiády v českém jazyce, které se konalo v hradeckém Tylově gymnáziu v pondělí 3. dubna, reprezentovali naši školu tercián Tomáš Heger a septimánka Alena Žibřidová. Přečíst celý článek…

Chemická olympiáda kat.C

V sobotu 8.4.2017 se na nové budově Přírodovědecké fakulty Univerzity v Hradci Králové uskutečnilo krajské kolo Chemické olympiády kat.C. Pozvání reprezentovat naši školu obdrželi dva studenti - Jakub Ježek (5.W ) a Tomáš Hak ( 2.B ). Společně s dvaceti dalšími chemiky plnili úkoly praktické i teoretické časti na téma redoxní děje. Tomáš se umístil na pěkném šestém místě a Jakub obsadil devátou příčku. Oběma studentům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Vytisknout tento článek …


Nový článek

Fyzikální náboj.

V pátek 4. listopadu proběhlo v Praze na Gymnáziu Christiana Dopplera české kolo mezinárodní soutěže Fyzikální náboj. Pětičlenné týmy z jednotlivých středních škol se během dvou hodin snažily vypočítat co nejvíce fyzikálních úloh. Soutěž má dvě kategorie. Junioři, ve které nás reprezentovali Vojtěch Balcar, Tomáš Kubíček, Michal Matoulek, Jana Možíšová a Jan Pikman a Senioři, kde za nás bojovali Štěpán Jirman, Jan Karvai, Timotej Mareš, Petr Semerák a Marek Vlček. Účastnili jsme se soutěže poprvé a s dobrým výsledkem. V mezinárodním srovnání Junioři z 59 týmů obsadili 26. místo a Senioři z 76 týmů dokonce 20. místo. Ve srovnání pořadí v České republice pak Junioři byli devátí ze 14 a Senioři osmí z 19 týmů. Všem reprezentantům blahopřejeme za pěkné umístění a děkujeme za úsilí, které při řešení úloh vynaložili.

Autor: Zdeněk Polák

Vytisknout tento článek …


DREJGovi Fausti se cení

"Tak tohle je Tvůj svět, Fauste!?" říká DREJG letos na jaře ve své nejnovější inscenací F.A.U.S.T.U.D.Y. - hry s Fausty. Na přehlídkách, jichž se DREJG s touto inscenací zúčastnil, si toho poroty cení dokonce cenami. Přečíst celý článek…

Kdo čte, ten žije mnoho životů

V úterý 3. května se v náchodském kině Vesmír konala zvláštní akce. Bylo to finále čtenářské(ne)soutěže s názvem Kdo čte, ten žije mnoho životů, kterou pořádala pro žáky náchodských škol Městská knihovna v Náchodě, zvláště její dětské oddělení. Přečíst celý článek…

Škvorecký by měl radost

Oktavánka Julie Minaříková zvítězila v literární soutěži Náchodské prima sezóny. Přečíst celý článek…

Nový článek

04.12.2015

Vynikající úspěch studentů naší školy.

Již po páté se studenti Jiráskova gymnázia zúčastnili internetové soutěže řešení fyzikálních úloh. Sestavili jsme pět týmů po pěti studentech a tak ve středu 2. 12. od 17 do 20 hodin v prostorách školy se 23 chlapců a dvě dívky snažili vyřešit co nejvíce příkladů. Tři týmy byly zařazeny v katergorii B – třetích ročníků kde soutěžilo 49 týmů dva v kategorii C, druhých a nižších ročníků kde soutěžilo 69týmů. Protože pravidla připouštějí přítomnost starších studentů v družstvu, pokud ročníkový průměr bude odpovídat danému ročníku, sestavili jsme týmy co nejpestřejšího složení. A jak to dopadlo? Studenti byli skvělí. Dokonce nejlepší. Tým s názvem

 299792459m/s: Jan Bohadlo, Pavel Bláha, Mareš Timotej, Vojtěch Mervart, Martin Vašina ve své kategorii B zvítězil se ziskem 108 bodů.

 Za ním s 54 body na 27. místě se umístil

mix JGN: Michal Matoulek, Jiří Rýdl, Tomáš Kubíček, Matěj Grohmann, Václav Šimon.

 Ani třetí tým této kategorie nezůstal bez zisku:

JGN: Jakub Suk, Markéta Lipovská, Jana Možíšová, Martin Souček, Lukáš Ficek získali 27 bodů a umístili se na 41. místě

 Peta tým: Antonín Falta, Marek Vlček, David Továrek, Petr Zákravský, Josef Soukup v kategorii C byli se svými 31 body 22.

 Benjamínci soutěže v téže kategorii

PětNaGauči: Jakub Divišek, Vojtěch Vyskočil, Jan Laubacher, Antonín Herzig, Vojtěch Klikar bohužel zvolili zrádnou taktiku, která je nakonec připravila o téměř všechny získané body,atak se svými zbylými dvěma body zůstali na 64. místě a nechali za sebou ještě pět dalších týmů

 Všem soutěžícím děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy.

Autor: Zdeněk Polák

Vytisknout tento článek …


Naši studenti nejlepší v kraji

V pátek 24. dubna se v Hradci Králové uskutečnilo krajské kolo fyzikální olympiády kategorií B,C,D. Celkem na fyzikální klání vyrazilo 25 studentů. 15 kategorie D  - první ročníky čtyřletého studia a kvinty, 5 z kategorie C - druhé ročníky a sexty a 5 z kategorie B – třetí ročníky a septimy. Na místě komise FO týž den odpoledne opravila úlohy studentů z kategorie B. A můžeme slavit. Naši studenti jsou suverénně nejlepší v kraji. Úspěšní řešitelé byli jen z naší školy. Obsadili jsme všechna místa na „bedně“. Jako první se umístil Pavel Bláha z 3A. Druhé místo obhájil Martin Vašina z 3. B a bronzový byl Jiří Rýdl ze septimy. Mezi dalšími řešiteli nás reprezentovali Jan Jirman ze septimy a Jakub Suk ze 3.A. A rozhodně nebyli poslední. Všem našim reprezentantům děkujeme za úsilí, které věnovali řešení fyzikálních úloh ve všech kolech soutěže a přejeme další úspěchy.

Výsledky v dalších kategoriích budou známy v příštích týdnech.

Autor: Zdeněk Polák

Vytisknout tento článek …


CHO kat. B

Stříbro z chemické olympiády Přečíst celý článek…

Jiráskovo gymnázium je opět nejlepší v kraji v programu Excelence

Snad všem příznivcům naší školy udělá radost informace, že Jiráskovo gymnázium v Náchodě je s velkým náskokem opět nejlepší školou v kraji v programu Excelence. Přečíst celý článek…

V bludišti podruhé druzí

Tým OutOfBricks vybojoval krásné druhé místo proti vysokoškolákům ve finále Robosoutěže 2014! Přečíst celý článek…

Fykosí fyziklání online 2014

Ve čtvrtek 4. prosince proběhlo už v pořadí čtvrté Fykosí fyziklání online. Jde o tříhodinovou týmovou hru probíhající přes internet. Soutěží 1–5členné týmy v několika kategoriích. Bojovat za naši školu se rozhodlo 14 studentů a tak jsme sestavili tři týmy. Všechny ve stejné kategorii „Středoškoláci B“, do které bylo zařazeno 36 družstev. A opravdu se nemáme v konkurenci ostatních škol za co stydět.
 
Nejlepšího výsledku, 3. místa, dosáhl „Dream team“ v sestavě Štěpán Štěpán (8V), Michal Prokop (8V), Jiří Rýdl (7W), Magdaléna Juranová (7W) a Jan Bohadlo (5V).
Na 17. pozici dosáhl tým „JGN“ ve složení Milena Vaňková (4A), Jakub Suk (3A), Martin Souček (3A) a Antonín Falta (2B).

Ani 21. pozice třetího týmu není vůbec špatná. „JGN 2“soutěžil ve složení Michal Matyska (8V), Vojtěch Hruša (8W),Rudolf Malina (3A), Pavel Bláha (3A) a Štěpán Jirman (5V). Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům. 

Autor: Zdeněk Polák

Vytisknout tento článek …


Logická olympiáda 2014 - výsledky

Postupující do krajského kola viz příloha. Gratulujeme a přejeme v dalších kolech hodně štěstí!

Související odkazy:


Rok s roboty na Jiráskově gymnáziu

Studentům Jiráskova gymnázia v Náchodě se již několik let daří v nejrůznějších robotických soutěžích. Začátek nového školního roku je vhodná doba ohlédnout se za rokem minulým – ten by se dal stručně charakterizovat názvy tří měst: Praha, Vídeň a Los Angeles. Přečíst celý článek…

Office Arena 2014

Dne 7. 5. 2014 proběhlo v Praze republikové kolo soutěže Office Arena Přečíst celý článek…

Chemická olympiáda kategorie C

V sobotu 26.dubna 2014 proběhlo na katedře chemie Univerzity Hradec Králové krajské kolo chemické olympiády pro 1. a 2. ročníky a jim odpovídající ročníky víceletého gymnázia. Naši školu odjeli reprezentovat Lenka Zikmundová ( 6.V ) a Petr Roztočil ( 1.B ). Úlohy letošního ročníku byly zaměřeny především na " bazénovou chemii ". Lenka se umístila na velmi pěkném pátém místě a Petr obsadil místo třinácté. Oběma gratulujeme a přejeme hodně sil do dalších ročníků chemické olympiády.

Vytisknout tento článek …


RobotChallenge ve Vídni

O posledním březnovém víkendu (29. – 30. 3. 2014) se studenti Martin Němec a Jan Jirman doprovázeni prof. Janem Preclíkem zúčastnili mezinárodní robotické soutěže RobotChallenge ve Vídni (viz http://www.robotchallenge.org).

Jde o největší evropskou soutěž robotů, letos se jí zúčastnilo 574 robotů ze 46 zemí celého světa, včetně zemí pro nás trochu exotických jako Mexiko, Katar, Kanada, Turecko, Pákistán, Taiwan… Soutěžilo se celkem v 15 kategoriích.

Nás tým se nejprve připravoval na soutěž v kategorii AirRace, kdy autonomní létající robot má za úkol obletět ve vymezeném časovém úseku co nejvíce osmiček kolem dvou sloupů. Bohužel krátce před soutěží na naší kvadrokoptéře došlo k technické závadě a na její odstranění už nebyl čas, na zakoupení nové finance…

Proto jsme nakonec soutěžili v kategorii Lego Line Follower, kdy je úkolem robota co nejrychleji sledovat černou čáru a projet určenou dráhu. Zde jsme obsadili 18. místo z celkem 29 týmů. Ne že by to byl důvod k velké oslavě, nicméně z českých týmů jsme v této kategorii byli nejlepší a vzhledem k omezenému času, který jsme na přípravu měli, to není zase tak špatné umístění.

Byla to pro nás úžasná zkušenost a velká motivace do budoucna. Ukázalo se ale také, že na takovéto úrovni už pouhé nadšení nestačí a je potřeba také kvalitní (a nákladný) hardware – a právě v tom špičkovým zahraničním týmům konkurovat nemůžeme.

Rádi bychom poděkovali firmě DLNK (především Bc. Davidu Línkovi) za sponzorský dar – kvadrokoptéru Parrot Ar.Drone v.2, Nadaci Jiráskova gymnázia, Sdružení rodičů a přátel dětí a školy při Jiráskově gymnáziu v Náchodě i Jiráskovu gymnáziu. Ti všichni nám umožnili se soutěže zúčastnit a načerpat cenné zkušenosti do budoucna.

Autor: Jan Preclík


2014-04-06_01.jpg


2014-04-06_dsc_0009.jpg


2014-04-06_dsc_0024.jpg


2014-04-06_dsc_0036.jpg


2014-04-06_dsc_0045.jpg


2014-04-06_dsc_0048.jpg


2014-04-06_dsc_0053.jpg


2014-04-06_dsc_0074.jpg


dsc_0081.jpg


dsc_0115.jpg


xx.jpg


Fykosí fyziklání 2014

Letos v únoru proběhl na Matematické fyzikální fakultě v Praze již 8. ročník fykosího fyziklání. Každý rok se této soutěže v řešení fyzikálních úloh zúčastňuje více a více týmů z celé české republiky i z zahraničí. Naše škola se poprvé účastnila druhého ročníku a od té doby jsme nevynechali. Letos jely reprezentovat naší školu hned tři týmy a nevedly si vůbec špatně. Všechny byly zařazeny v kategorii B, tedy průměrně třetí ročníky,  Jak uspěli naši studenti v konkurenci 30 družstev?
9. místo tým JGN A:  Daniel Čejchan 8.W, Barbora Balcarová 7.W, Václav Šimon 7.V, Lukáš Ficek 1.A, Michal Prokop 7.V
15. místo tým JGN B:   Daniela Prokešová 8.W, Karolína Pěčková 8.V, Antonín Falta 1B, Vojtěch Hruša 7.W, Pavel Bláha 2A,
 21. místo tým JGN C:   Jan Staněk 4.B, Milena Vaňková 3.A, Zuzana Vaňková 7.V, Lenka Hrodková 3.B, Jakub Suk 2A .
Studentům k jejich úspěchu gratulujeme.
Více informací,např. podrobnosti o výsledcích , zadání a řešení úloh, ... lze naleznout na stránkách:
http://fykos.cz/akce/fyziklani

Autor: Zdeněk Polák

Vytisknout tento článek …


Účastníci Fyziklání 2014 Účastníci Fyziklání 2014


Žákům se u nás asi líbí

K této doměnce mě vede úspěch školy v hlasování žáků o Gympl roku. Třetí místo v kraji nás těší o to více, že jsme soutěž ve škole nijak nepropagovali a je tudíž výsledkem spontánní aktivity samotných žáků.
Podrobnosti o soutěži a její výsledky najdete v přiloženém odkazu.
Všem hlasujícím děkuji.
Pavel Škoda

Související odkazy:


Jiráskovo gymnázium v Náchodě je excelentní

Jiráskovo gymnázium v Náchodě se stalo nejúspěšnější krajskou školou v programu EXCELENCE. Přečíst celý článek…

Páté místo proti vysokoškolákům v Robosoutěži

V pondělí 16. 12. ráno vyrazil tým OutOfBricks ve složení Martin Němec, Jan Jirman a Jan Polák do Prahy na ČVUT, kde se konalo vysokoškolské kolo Robosoutěže. Kluci 29. 11. zvítězili ve středoškolském kole této soutěže a měli tak právo poměřit své síly se studenty ČVUT, resp. s jejich roboty. Letos bylo úkolem robotů posbírat míčky dané barvy a odvézt je do svého skladu, míčky špatné barvy bylo nejlepší dopravit na území protivníka, který tak získal trestné body. Přečíst celý článek…

Soutěž Vím proč

Soutěž Vím proč je v plném proudu, přesto je možné stále ještě možné do ní s úspěchem vstoupit. V podstatě jde o to, natočit krátké vtipné, akční nebo jinak zajímavé video s fyzikální tématikou a zveřejnit jej na webu Vím proč. Několik videí, které zde již můžete shlédnout, jsou díla studentů naší školy. Pokud se vám líbí, podpořte jejich umístění tím, že pro ně budete hlasovat. Úspěch každého z nás je tak trochu úspěchem nás všech. Přečíst celý článek…

Fyziklání online

Již druhým ročníkem letos 5.12.2013, pokračovala internetová soutěž v řešení fyzikálních úloh Fyzikláni on line. Přečíst celý článek…

Míčky nejlépe sbírá robot „škorpion“ z Jiráskova gymnázia

V pátek 29. 11. 2013 pořádalo pražské ČVUT již pátý ročník Robosoutěže. Jedná se o soutěž robotů sestavených ze stavebnice Lego Mindstorms NXT, každý rok je zadání soutěžní úlohy jiné. Letos bylo úkolem robotů posbírat míčky dané barvy a odvézt je do svého skladu, míčky špatné barvy bylo nejlepší dopravit na území protivníka, který tak získal trestné body. V pátek ráno vyrazilo do Prahy šest studentů Jiráskova gymnázia pod vedením RNDr. Jana Preclíka, se spoustou krabic obsahujících sestavené roboty a díly pro jejich konstrukci. Do soutěže se přihlásily dva gymnaziální týmy, OutOfBricks (ve složení Martin Němec, Jan Jirman a Jan Polák) a StormX (Barbora Valtarová, Petr Šmejkal a Petr Suchánek), aby poměřily síly svých robotů s konkurencí. Soutěže se zúčastnilo 64 týmů z různých škol z celé republiky. Přečíst celý článek…

Piškvorkářský tým Nevim třetí v kraji

Tým Nevim ve složení Jan Staněk, Daniel Vlček, Daniel Winter, Alena Peterková a Veronika Říhová se v krajském kole turnaje v pIšQworkách umístil na krásném třetím místě. Turnaj se konal 19. 11. 2013 na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové. Našemu týmu druhé místo (a postup do republikového finále) uniklo jen o malý kousek.

Týmu děkujeme na několikaletou reprezentaci gymnázia v této hře.

Přečtěte si celou reportáž z turnaje a prohlédněte si fotografie.


Milena Vaňková desátá v celostátním finále Logické olympiády!

Studentka 3.A Milena Vaňková se umístila na 10. místě v celostátním finále Logické olympiády kategorie C. Gratulujeme!!!

Celkem se kategorie C zúčastnilo 8334 studentů, do finále postoupilo 65 nejlepších z nich.

Milena napsala: V pondělí 25. 11. 2013 jsem se zúčastnila celostátního finále soutěže Logická olympiáda. Finále se konalo v Míčovně Pražského hradu a  zúčastnilo se ho 65 žáků v každé ze třech kategorií - žáci prvního stupně, žáci druhého stupně a studenti středních škol. Celé finále se skládalo z několika bloků soutěžních úloh - například tetris, sirky nebo úlohy na paměť. Některé úlohy byly jednoduché, většina ale patřila k těm složitějším, ale i přesto jsem se umístila na desátém místě.

Podrobnější informace najdete na www.logickaolympiada.cz.

Vytisknout tento článek …


Bear Rescue – robot zachraňuje medvěda

V sobotu 8. 6. 2013 se studenti Martin Němec a Jan Jirman zúčastnili robotické soutěže Robotic Day 2013 konané v hale Sparta Areny v Praze. Do soutěže bylo přihlášeno (dle údajů organizátorů) 178 účastníků a 120 robotů (z 6 zemí). Naši studenti se svým robotem soutěžili v (pravděpodobně) nejobtížnější kategorii Bear Rescue Advanced. Úkolem (zcela autonomního) robota bylo v bludišti najít plyšového medvěda, uchopit ho a vytáhnout z bludiště ven. Úloha vypadá jednoduše, ale některým robotům činilo velké problémy vůbec bludištěm projet, natož ještě najít medvěda. Přečíst celý článek…

CHO kat.C

Po jarních prázdninách se uskutečnilo školní kolo CH O kat.C ( 1. a 2. ročníky, kvinty a sexty ). Zajímavé úlohy přilákaly k řešení celkem 33 studentů. A opět se soutěžilo v kole teoretickém, praktickém a vše bylo zakončeno testem. Na prvních třech místech se umístili : Štěpán Štěpán ( 6. V ), Zikmundová Lenka ( 5.V ) a Prokop Michal ( 6. V ).

Lenka a Michal odjeli reprezentovat naši školu do krajského kola, které proběhlo v sobotu 6.4.2013 na katedře chemie Univerzity Hradec Králové. 3. místo obsadila Lenka Zikmundová a Michal Prokop se umístil na místě osmém.

Blahopřejeme a všem zúčastněným přejeme spoustu dalších úspěchů v klání na poli chemickém.

Vytisknout tento článek …


Internetová matematická olympiáda 2012

05.12.2012

V úterý 27. 11. 2012 se tři týmy našeho gymnázia (celkem 21 studentů) účastnily Internetové matematické olympiády. Přečíst celý článek…

Na Jiráskově gymnáziu se daří robotům

19.12.2012

I když je Jiráskovo gymnázium v Náchodě gymnáziem všeobecným, dokáží se naši studenti prosadit i v ryze technických soutěžích. V posledních letech se výborně umísťují v soutěžích zaměřených na konstrukci a programování robotů. Přečíst celý článek…

Úspěch studentů naší školy ve fyzikální soutěži

17.12.2012

Ve čtvrtek 6. prosince 2012 proběhla internetová soutěž  družstev v řešení fyzikálních úloh s názvem "Fykosí fyziklání online". Zorganizavali ji studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Soutěž s mezinárodní účastí měla velký ohlas a zúčastnilo se jí celkem 156 týmů. V celkovém pořadí se družstvo naší školy "Gympláci" umístilo na krásném 8. místě. Ve své kategorii středoškolských studentů dokonce na 2. místě ze 26. Za tímto skvělým úspěchem stojí výkon těchto studentů: Petr Kafka 4.A, Jiří Valášek 8.W, Jan Staněk 3.B, Daniela Prokešová 7.W a Daniel Čejchan 7.W.
Děkujeme jim za skvělou reprezentaci školy.

Autor: Zdeněk Polák

Vytisknout tento článek …


Celostátní finále Technoplanety

24.06.2012

Poněkolikáté se naši studenti dostali do finále šifrovací soutěže Technoplaneta. Ve čtvrtek 14.6.2012 se vydali reprezentovat naši školu do Prahy, kde se v hostivařském lesoparku konalo celostátní finále za účasti celkem 40 týmů. Jiráskovo gymnázium odjelo se šesti týmy ze tříd 4.W a 2.V. Do cíle se nakonec probojovalo 9 týmů, z toho byly dva naše - Cvoci a Smile.

Blahopřejeme oceněným a děkujeme všem soutěžícím, kteří vytrvale bojovali i za tak nepříznivého počasí.

Jiřina Jaroušová, Helena Karásková

 

Vytisknout tento článek …


Excelence - jsme nejlepším gymnáziem v kraji

06.03.2012

Naši žáci byli v soutěžích nejúspěšnějšími gymnazisty. Celkově jsme byli v kraji druhou nejúspěšnější školou. Přečíst celý článek…

Robosoutěž 2011 v Náchodském deníku podruhé

16.12.2011

Náchodský deník z 15. 12. 2011.

Robosoutěž 2011 - VŠ finále (+ videa z TV)

V pátek 9. 12. 2011 vyrazila trojice studentů Jiráskova gymnázia opět do Prahy na České vysoké učení technické. V pondělí 5. 12. 2011 zde tým JGN1 ve složení Jan Jirman, Jan Polák a Martin Němec vyhrál se svým robotem středoškolskou soutěž nazvanou Robosoutěž 2011 a nyní jel soutěžit se studenty vysokých škol. Přečíst celý článek…

Internetová matematická olympiáda - výsledky

13.12.2011

Z našeho gymnázia se této matematické týmové soutěže zúčastnily tři týmy. Z celkem 173 týmů z celé republiky i zahraničí (Slovenska) se umístily ... Přečíst celý článek…

Robosoutěž 2011 v Náchodském deníku

11.12.2011

Náchodský deník z 8. 12. 2011 věnoval úspěchu našich studentů více než půlstránku.

Vytisknout tento článek …


ROBOSOUTĚŽ 2011 – robot Jiráskova gymnázia vítězí na ČVUT

06.12.2011

V pondělí časně zrána vyrazilo šest studentů Jiráskova gymnázia obtěžkáno několika krabicemi na cestu do Prahy. Krabice obsahovaly dva roboty (sestavené ze stavebnice LEGO), které studenti připravili na celorepublikové kolo soutěže vyhlašované Fakultou elektrotechnickou Českého vysokého učení technického v Praze pod názvem ROBOSOUTĚŽ 2011. Přečíst celý článek…

Soutěž Eurobot 2011

10.05.2011

Dne 07. 05. 2011 proběhla soutěž Eurobot 2011 v Praze, které se zúčastnili naši studenti Jan Jirman a Martin Němec. Soutěžili v kategorii Starter a přes počáteční problémy s robotem dosáhli na 12. místo. Gratulujeme.

Autor:

Vytisknout tento článek …


DREJG na cestách

01.04.2011

Na přelomu března a dubna má DREJG tradiční cestovní horečku. Nestihne vybalit výpravu jedné inscenace a už vyjíždí s další. Přečíst celý článek…

Dva naši studenti v Národním kole 47. ročníku CHO kat. A

30.01.2011

Ve dnech 24. 1. - 27. 1. 2011 proběhlo v Pardubicích Národní kolo 47. ročníku CHO kat. A. Jako jedno z mála gymnázií jsme měli v soutěži celkem dva zástupce. V náročné soutěži obsadil Jan Šimbera (8.W) velmi pěkné 17. místo a Andrea Sodomková (8.V) se umístila na 24. místě, a to z celkového počtu 47 soutěžících.

Oběma gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Autor: Helena Karásková

Vytisknout tento článek …


Celostátní kolo vědomostní soutěže Eurorebus

17.06.2010

Opět po roce se v pražském Kongresovém sále konalo celostátní kolo vědomostní soutěže Eurorebus. A naši studenti byli přitom! Přečíst celý článek…

Technoplaneta

26.05.2010

5. května 2010 proběhlo v Praze v hostivařském lesoparku finále internetové soutěže Technoplaneta. Do finále se po pěti inetrnetových kolech šifrovacích úkolů probojovalo z původně přihlášených 92 týmů 40 pětičlenných týmů. Zde celou soutěží dokázalo projít jen 6 týmů a z toho 3 byly z naší školy. Přečíst celý článek…

Naši studenti na Expo Science Amavet 2010

14.03.2010

Ve čtvrtek 11.3. a v pátek 12. 3 se v Pardubicích uskutečnila regionální přehlídka studentských prací vědeckého a technického charakteru na které naší školu výtečně reprezentovali studenti Gabriel Macek z oktávy A a Ondřej Chrenko ze 4.A. Přečíst celý článek…

REPUBLIKOVÉ FINÁLE V PLAVÁNÍ

21.01.2010

Plavali jsme v republikovém finále!!! Přečíst celý článek…

Logická olympiáda 2009

15.12.2009

Do celostátního kola Logické olympiády postoupili z našeho kraje tři středoškoláci, všichni studenti našeho, tj. Jiráskova gymnázia v Náchodě. Do Prahy jsme vyjeli kolem šesté ráno ve složení Jakub Valtar, Jan Šimbera a Tereza Hlavatá, doprovázeni p. prof. Preclíkem. Díky výborné orientaci pana profesora po Praze jsme do místa konání, Poslanecké sněmovny, dorazili bez problémů. Po potvrzení příjezdu začala samotná soutěž. Přečíst celý článek…

Logická olympiáda 2009 - Jakub Valtar je první v republice!!!

08.12.2009

Jakub Valtar, student septimy A, zvítězil v republikovém finále Logické olympiády. GRATULUJEME!!!!!!!!!!!!!!!!! Přečíst celý článek…

DREDí cenění v Jesličkách

29.11.2009

V sobotu 28.listopadu se v hradeckém divadle Jesličky konalo tradiční udílení cen Volného sdružení divadelních ochotníků za uplynulou sezónu 2008/09. Přečíst celý článek…

Logická olympiáda 09 - výsledky krajského kola

13.11.2009

Všichni postupující z krajského kola jsou studenty našeho gymnázia. Gratulujeme!!! 1. místo Valtar Jakub, 2. místo Šimbera Jan, 3. místo Hlavatá Tereza. Přečíst celý článek…

Letní vrchol preDREDí sezóny

29.07.2009

A je to tady. Už zítra se Hronov z obyčejného městečka změní v kulturní centrum českého divadelnictví a DRED, tedy preDRED - StudentskáDREDsekce, u toho nebude chybět. Přečíst celý článek…

DRED byl a bude vidět

24.04.2009

Náchodská Prima sezóna, Šrámkův Písek, Mladá scéna Ústí nad Orlicí, Wolkrův Prostějov, Open Air Divadlo evropských regionů Hradec Králové... tady i jinde budou v květnu a červnu k vidění představení DREDu. Přečíst celý článek…

Žáci našich prim patřili v celostátním testování SCIO k nejlepším!!

12.02.2009

Naši žáci získali OCENĚNÍ za výborné výsledky v testování šestých tříd, které realizovala společnost Scio na podzim roku 2008. Byli to: Přečíst celý článek…

Republikové finále Corny SŠ

22.10.2008

Jako každý rok, tak i v letošním roce se vybraní studenti Jiráskova gymnázia zúčastnili okresních a krajských kol středoškolského atletického poháru Corny. Po předpokládaném úspěchu v okresním kole a postupu do kola krajského byly s napětím očekávány výsledky z Hradce Králové, kde se atletická klání středních škol Královéhradeckého kraje konala. Přečíst celý článek…

KAFE?! Naši studenti uspěli!

15.10.2008

Studenti 3. ročníku Jan Dundálek (3.B) a Jaroslav Stárek (3.A) se ve školním roce 2007-8 velmi úspěšně zúčastnili fyzikálního korespondenčního semináře KAFE (Korespondenční aktivity fyzikální) pořádaného Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity v Brně.

Jaroslav Stárek získal v celorepublikové konkurenci 2. a Jakub Dundálek 3. místo!!!

K dosaženému úspěchu blahopřejeme.

Letošní ročník korespondenčních seminářů Masarykovy univerzity právě začíná. Podrobnosti naleznete na http://ks.muni.cz. Tak do toho!

Pavel Škoda

 

Vytisknout tento článek …

Související odkazy:


Sboreček se vrátil z úspěšného zájezdu do Velké Británie

28.04.2008

Před nedělním polednem 27.dubna zastavil před budovou Jiráskova gymnázia autobus firmy CDS, který na své palubě bezpečně dovezl velmi cenný náklad. Po dvou tisícovkách kilometrů se z jeho útrob vyřítili členové našeho "Sborečku" a zakončili šťastným návratem již šestý koncertní zájezd na Britské ostrovy. Přečíst celý článek…

DRED je zpět... z

30.03.2008

Na postupové přehlídce experimentujícího a studentského divadla a divadla poezie v Kostelci nad Orlicí se představení pod hlavičkou souboru DRED neztratila. Přečíst celý článek…

Srovnávací testování žáků 9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků osmi a šestiletých gymnázií (SCIO 2006-7)

21.12.2007

Ve školním roce 2006-7 se naše kvarty zúčastnily s výbornými výsledky srovnávacího testování žáků 9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků osmi a šestiletých gymnázií. Podrobnosti si můžete přečíst v tomto článku. Přečíst celý článek…

Srovnávací testování žáků 2. ročníků ve školním roce 2006-7

20.12.2007

Ve školních letech 2005-6 a 2006-7 se dvě naše třídy (na začátku testování označené kvinta A a 1.A) zůčastnili srovnávacího testování s třídami z jiných středních škol. Naše škola vyšla z testování výborně. Podrobnosti si můžete přečíst v tomto článku. Přečíst celý článek…

Tomáš Burdych - 3. místo v mezinárodním kole zeměpisné soutěže středoškoláků

05.10.2007

Tomáš Burdych, student 4. ročníku, se umístil na 3. místě v mezinárodním kole zeměpisné soutěže středoškoláků (4th Central European Region International Geography Olympiad). Přečíst celý článek…Copyright 2007 www.clickmedia.cz - tvorba www stránek a webdesign. Tento web používá redakční systém Clips.

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 21.02.2018