Jiráskovo gymnázium Náchod

Gymnázium na přeboru ČR

Studenti Jiráskova Gymnázia v Náchodě se zúčastnili přeboru České republiky čtyřčlenných školních družstev ve Zlíně, kam si vybojovali účast vítězstvím v krajském přeboru. V silné konkurenci nejlepších školních týmu obsadili celkově 20. místo, když je pouhý bod dělil od 13. místa a dva body od 7. místa. Umístění našich žáků mohlo být ještě lepší, kdyby pořadatelé vybrali jiný termín než ke konci června, kdy maturanti již měli prázdniny a řada dalších studentů byla na školních výletech.

Náchodské Gymnázium v devíti odehraných utkáních ve dvou zvítězilo, ve třech hrálo smírně a ve čtyřech zápasech byli poraženi.Na jednotlivých šachovnicích měli hráči tyto výsledky: David Černý 5/9, Jan Zahálka 6/9, Jan Trojtl 4/9 a zaskakující náhradníci Jaroslav Grulich 1/5 a Miroslav Poláček 1/4 .

Sponzorem náchodského Gymnázia bylo Saar Gummi Červený Kostelec, který poskytl finanční dar a věnoval účastníkům reklamní trička. Sponzorovi děkujeme, studentům blahopřejeme – trenéři šachového kroužku

Ing. Petr Dusbaba