Jiráskovo gymnázium » Nástěnka školy


Nástěnka školy Nabídka sponzorské spolupráce

23.04.2012

prosba – žádost – příležitost
 
Vážení a milí rodiče a přátelé školy,
obracím se na Vás s nabídkou možnosti spolupráce s Jiráskovým gymnáziem a spolupodílení se na aktivitách, které tato škola začala v posledních letech rozvíjet.
V letech 2009-2011 se Jiráskovo gymnázium zařadilo k regionálně významným pořadatelům kulturních akcí, které již překročily pouhý školní rámec a staly se součástí kulturního života Náchoda a celého regionu. V červnu to bude již 3. ročník Deset Deka festivalu – celoměsíční divadelní přehlídky souborů spjatých se soubory DRED a DREJG, která z gymnázia vzešly a druhý jmenovaný na něm jako studentský soubor stále úspěšně působí. V listopadu se jedná o rovněž 3.ročník Náchodských Dnů poezie - součásti celorepublikové akce Dny poezie, která probíhá v několika desítkách měst v celé České republice.
Jiráskovo gymnázium a SRPDŠ při JG Náchod se pořadateli těchto aktivit nestávají náhodou. Činí tak s vědomou snahou představit školu jako místo otevřené tvořivosti, umění, kultuře, místo pro rozličné talenty, místo inspirující a inspirované, místo kde zajímavé věci vznikají a dostávají prostor ukázat se. Právě již zmíněný studentský soubor DREJG je důkazem toho všeho, aktivním účinkujícím i pořadatelem obou akcí.
Protože obě akce dostaly velmi rychle širší regionální charakter a cestu za nimi si našlo obecenstvo z celého regionu (Náchod, Hronov, Červený Kostelec, Česká Skalice, Jaroměř, Nové Město nad Metují, Police nad Metují, Broumov) a protože nechceme nijak slevovat z jejich nastavených vysokých kvalit, potřebujeme získat i jiné zdroje než jsou grantová podpora Královéhradeckého kraje a města Náchoda.
A protože chceme zachovat dostupnost obou akcí pro studenty a rádi bychom vstupné udrželi pod hranicí stokoruny žádáme tímto Vás a Vaše firmy o sponzorskou spolupráci na obou projektech. I menší příspěvek v řádu tisícikorun nebo sponzorsky poskytnutá služba mohou pomoci ve zkvalitnění započaté a slibně se rozvíjející tradice.
Pokud by Vás, Vaši firmu tato nabídka zaujala obracejte se s důvěrou na ekonomku školy
i SRPDŠ Ing.Evu Hedvíkovou (hedvikova@gymnachod.cz), na vedoucího souboru DREJG a hlavního organizátora akcí Štěpána Macuru (macura@gymnachod.cz) nebo přímo na ředitele Jiráskova gymnázia pana Pavla Škodu (skoda@gymnachod.cz, sekretariat@gymnachod.cz).
Děkujeme a těšíme se na eventuelní spolupráci.                      Za JG Náchod a SRPDŠ
                                                                                                                      Štěpán Macura
                                                                                                                      DREJG
Co je Deset Deka Festival?
Deset Deka Festival v heslech
= červnová přehlídka představení z tvorby souborů tak či onak spjatých s Jiráskovým gymnáziem v Náchodě a a kvalitních a inspirativních souborů spřátelených. = připomenutí Náchoďanům, že soubor DRED a různé jeho odnože a pokračování tu existují už celou dekádu.= setkání divadelníků, kteří s divadlem začínali na Jiráskově gymnáziu. = příležitost k oživení náchodského kulturního života. = možnost vidět v Náchodě několik představení ne zcela tradičního divadla. = výzvu adresovanou dnes již profesionálním divadelníkům (Petr Hašek, Martin Bohadlo, Vendula Štíchová, ...), vzešlým z Jiráskova gymnázia, města Náchoda a kulturně bohaté regionální tradice, že by na své kořeny neměli zapomínat. = radost s Náchodem spjatých divadelníků, kteří budou moci inscenace prezentovat svým Náchoďanům – těm, kteří jim už rozumějí, i těm, kteří o nich dosud nevědí. = šanci dát vědět Náchoďanům, že jejich město je na mapě českého amatérského divadla významným bodem, že jejich divadelníci dělají Náchodu dobré jméno po celé republice, o čemž svědčí úspěchy a ocenění sbíraná v posledních letech na Šrámkových Píscích, Wolkrových Prostějovech, Mladých scénách, Prima sezónách i Jiráskových Hronovech, tedy na špičkových divadelních přehlídkách českých neprofesionálních divadelníků. = potvrzení, že se server www.mapy.cz neplete, když u budovy Jiráskova gymnázia zobrazuje ikonu DIVADLO. = předznamenání, že na Jiráskově gymnáziu jednou skutečně bude komorní divadelní prostor, který náchodské kulturní veřejnosti tolik schází.
Deset Deka Festival ve zkratce
Termín konání: červen 2012 – víkendy (pá, so)
Předpokládaný počet představení a prezentovaných divadelních projektů: 5-8. Předpokládaný počet projekcí - záznamů inscenací: 3-5.
Předpokládaný počet zúčastněných souborů: 5-7.
Předpokládaný počet návštěvníků: 500.
Předpokládaná následná periodicita: každoroční.
A proč Deset Deka?
Protože to začalo oslavami DREDího DESETiletí.
Protože Deset Deka je tak akorát, aby toho nebylo moc ani málo.
Protože možným cílem do budoucna je i DESET festivalových představení.
Dosavadní účastníci: DREJG, DRED, Geisslershofcomoedianten Kuks, Divadlo DNO
Předpokládaní účastníci nadcházejícího ročníku 2012: DREJG, DRED, Geisslershofcomoedianten Kuks, Športniki, Divadlo DNO, Divadlo Jesličky Josefa Tejkla Hradec Králové, Jakub Maksymov, Vladimír Benderski, Jelení loje, …
Podpora v předchozích ročnících:
2010         8 000,- (KHK),
8 000,- (Náchod)
2011      10 000,- (KHK)
8 000,- (Náchod)                                  
 
Co jsou Náchodské Dny poezie?
DePo 2012 – Dny poezie v heslech
= listopadová přehlídka poezie v jejích nejrůznějších podobách (autorské čtení, koncert, divadlo poezie, večer studentské poezie, …) a nejvyšší kvalitě. = poezie oživující a zabydlující nejrůznější prostory (gymnázium, knihovna, čajovna, …). = spolupráci institucí, které kultura zajímá, které ji podporují a vytvářejí. = společnou prezentaci kulturních institucí v Náchodě. = výjimečnou sérii netradičních kulturních zážitků. = vznik nové tradice navazující na stále živý odkaz básnických časů Josefa Škvoreckého nebo Libora Volného. = šanci pro mladé, začínající a dosud skryté talenty k prezentaci vlastní tvorby. = upozornění na absenci vhodného prostoru pro mladou a alternativní kulturu i pro komorní kulturní akce, který náchodské kulturní veřejnosti tolik schází.
DePo 2012 – Náchodské Dny poezie ve zkratce
Termín konání: listopad 2012 – všední (nevšední) listopadové dny
Předpokládaný počet spolupracujících organizací: 4-6.
Předpokládaný počet akcí: 5-8.
Předpokládaný počet návštěvníků: 600.
Předpokládaná následná periodicita: každoroční.
A proč DePo?
Protože je to smysluplné slovo z iniciál DP – Dny Poezie?
Protože v DePu se o poezii dobře postarají, aby mohla znovu vyjet mezi lidi a pro lidi.
Protože tento název nesl sborníček sestavený z textů, které vznikly v rámci jednoho z gymnaziálních ročníků Dne poezie. A na ty projekt navazuje.
Dosavadní účastníci: Petr Váša, Vladimír Benderski, Štěpán Nosek, Miloň Čepelka, Petr Borkovec, Martin Hilský, Gymnázium Jaroslava Seiferta v Praze, Divadlo Jesličky Josefa Tejkla Hradec Králové
Další předpokládaní účastníci nadcházejícího ročníku 2012: Divadlo Ánfas – Eugen Oněgin, Bára Hrzánová – Máj, Miloň Čepelka – šansoniér, 6Na chodníku, …
Podpora v předchozích ročnících:
2010         3 500,- (Náchod)
2011      10 000,- (KHK)
3 000,- (Náchod)
6 000,- (V&H Print Hlávko s.r.o.)

Vytisknout tento článek …
Copyright 2007 www.clickmedia.cz - tvorba www stránek a webdesign. Tento web používá redakční systém Clips.

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 18.02.2018