Jiráskovo gymnázium » Napsali o nás

Napsali o nás

Poděkování z Lidic za studentský festival o holocaustu

Vážený pan, Pavel Škoda ředitel školy Jiráskovo gymnázium, Řezníčkova 451, 547 44  Náchod

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych Vám osobně, pedagogickému sboru a studentům, kteří organizovali přehlídku filmů v rámci projektu zaměřeného na rasismus, holocaust a druhou světovou válku, vyjádřil poděkování a obdiv za tak rozsáhlou a záslužnou akci.
Přijetí, jakého se nám s paní Miloslavou Kalibovou dostalo, bylo nebývalé. Zejména jsme oceňovali pozornost vašich studentů, s jakou sledovali vyprávění této lidické ženy při obou besedách. Závěrečný potlesk studentů byl pak tou nejmilejší a dojemnou odměnou pro paní Kalibovou i pro mne. Byli  jsme upřímně překvapeni úrovní vašich studentů a  jejich zájmem o poměrně nedávnou smutnou historii. Jejich přístup je skvělou vizitkou práce pedagogického sboru vašeho gymnázia a za to vám všem patří upřímný dík. Napomáháte tak k objektivní orientaci mladých lidí ve složité historii nejen našeho národa.
Budeme  potěšeni, pokud Vás a vaše  studenty  přivítáme v Lidicích a věřím, že takto navázaná spolupráce bude mít  své pokračování  v dalších  kontaktech  i  v účasti  vašich  studentů  v Mezinárodní  vědomostní  soutěži pro mládež „Lidice pro 21. století“, jejíž 3. ročník bude vyhlášen na začátku roku 2008.
Do  další  pedagogické  činnosti  Vám  přejeme  hodně  zdaru  a  současně  vydařené  vzpomínkové  slavnosti k blížícímu se 111. výročí vaší školy.

Se srdečným pozdravem a s úctou ředitel JUDr. Milouš Červencl V Lidicích dne 14. 5. 2007

V přiloženém zpravodaji Obecního úřadu Lidice najdete na straně 9 kromě tohoto poděkování i článek, který vyšel o akci v Náchodském deníku.