Jiráskovo gymnázium » Ze života školy » Kronika školy

Kronika Jiráskova gymnázia - školní rok 2017-18

Školní rok 2017-18 zahájili učitelé přípravným týdnem 30. srpna, v jehož průběhu se konaly opravné zkoušky. Studenti nastoupili do školy v pondělí 4. září, kde je prostřednictvím rozhlasu přivítal ministr školství, mládeže a tělovýchovy prof. PhDr. Stanislav ŠTECH, CSc., prostřednictvím školního rozhlasu ředitel školy Pavel Škoda a ve třídách jejich třídní učitelé. Podle pravidelného rozvrhu se začali učit hned následující den.

11. září proběhla na škole ústní část opravných maturitních zkoušek. Všech pět studentů uspělo a uspěli i další dva studenti, kteří opravovali v předcházejícím týdnu didaktický test.

Ve dnech 11. - 13. září byli na primárně-preventivním pobytu v Horních Vlčkovicích studenti 1.A s prof. Fišerovou a Vrátilovou a 13. září je zde vystřídali žáci 1.V s prof. G. Škodovou a Misarovou a zdrželi se do 15. září. Ve dnech 13. - 15. září byli na primárně-preventivním pobytu na Pardubických boudách v Krkonoších také studenti 1.B s prof. Rojtovou a Víchem. Dny od 18. do 20. září prožili žáci 1.W na primárně-preventivním pobytu v Lachově u Teplic nad Metují s prof. Diviškem a Zapletalem.

11. září navštívili ZOO ve Dvoře Králové nad Labem studenti 7.W a 3.B s prof. Ježkem a Slavíkem a o den později absolvovali stejnou exkurzi studenti 7.V a 3.A s prof. Rojtovou a Jaroušovou.

18. září v podvečerních hodinách přijeli studenti z partnerské školy v Oesede v SRN. Během svého pobytu byli přijati ředitelem školy na gymnáziu a některým ze členů samosprávy na náchodské radnici a prohlédli si náchodský zámek. Absolvovali celodenní výlety do Krkonoš, do Prahy a do Police nad Metují do Muzea papírových modelů a na Ostaš. V Hronově navštívili Dům dětí a mládeže Domino. Kromě toho se zúčastnili několika hodin výuky se svými českými partnery a byl pro ně ve škole připraven worshop stavby robotů. Další program jim individuálně připravili v hostitelských rodinách. 27. září ráno se vydali na cestu domů.

20. září zhlédli kvartáni v Divadélku ZUŠ v Náchodě představení Fórum. Naši studenti se tradičně zapojili do celonárodní charitativní sbírky Srdíčkový den, jejíž výtěžek je určen pro těžce handicapované děti a jejich rodiny.

21. září se naši studenti utkali se žáky okresu v přespolním běhu v Polici nad Metují. Doprovodil je prof. Slavík.

O víkendu 22. - 24. září se na škole konal další ročník Heuréky. Jde o oblíbené setkání učitelů fyziky z celé republiky. Organizačně ji zajišťuje prof. Polák.

zapsala Martina Javůrková

Autor: Martina Javůrková