Jiráskovo gymnázium » Aktuality


Aktuality 


Úspěšná reprezenzace školy ve florbalových turnajích

Naši středoškoláci se v minulém týdnu zúčastnili dvou florbalových turnajů.
V prvním z nich zvítězili a zaslouženě postoupili do krajského kola a ve druhém nestačili pouze na vítěznou školu z Hradce Králové a obsadili pěkné druhé místo.

Okresní finále AŠSK  ve florbalu středních škol

Po roční odmlce opět zlatí


Dne 25. 1. 2018 se v náchodské ,,Plechárně´" uskutečnilo okresní finále středních škol ve florbalu.
Turnaje se zúčastnilo celkem sedm mužstev.
Týmy byly rozdělené do dvou skupin.
Ve skupině A se mezi sebou utkaly obhájci prvního místa z Gymnázia Broumov, SPŠ stavební Náchod a Evangelická akademie Náchod.
Ve druhé o poznání těžší skupině změřili síly: Jiráskovo gymnázium Náchod, SPŠ Nové Město, Obchodní akademie Náchod a Academia Mercurii.
Náš výběr si počínal výborně. Hned v prvním zápase porazil nevyzpytatelnou ,,Obchodku" poměrem 3:0 a okamžitě se pasoval do role hlavního favorita. Ve druhém zápase ve skupině jsme si poradili s outsiderem Academii Mercurii, kterou jsme deklasovali 8:0. A čekalo nás utkání o první místo ve skupině s neméně kvalitním výběrem z Nového Města. V tomto zápase nám ale soupeř nekladl velký odpor a po vítězství 2:0 jsme s přehledem vyhráli skupinu.
V semifinále nás čekal nepříliš známý výběr náchodské SPŠ stavební, ale nic jiného než výhra nepřipadalo v úvahu. Po nepovedeném výkonu však bylo skóre po základní hrací době vyrovnané a na řadu přišli nájezdy. Tam se ale již po několikáté ukázalo, jak je důležité mít na lavičce stratéga jako je pan profesor  Divišek, jenž měl šťastnou ruku při výběru střelců. Náš golman, Josef Matyska se proměnil v zeď a nájezdový specialista Henrich Klimeš v rozhodující moment nedal brankáři soupeře šanci, a tak jsme osedlali vítězného oře a protančili na něm až do finále. Tam nás opět čekalo Nové Město, jež si poradilo s Broumovem v druhém semifinále poměrem 6:0. Nicméně jim to nebylo nic platné. Po takřka bezchybném výkonu jsme vyhráli 2:0, když rozhodující branku vsítil minutu a půl před koncem Jan Melda a následně dokonal dílo Honza Škoda a oslavy mohly začít.

Gymnazisté z Náchoda si tak zajistili účast na krajském finále, které se uskuteční 14.2. v Trutnově.Sestava JG:
Pepa Matyska (3.A) - David Kaválek (3.A), Lubor Zoufal (7.V), Jakub Divišek (7.W), Vojta Prouza (3.A) - Radek Týč (4.A), Henrich Klimeš (3.B), Honza Melda (2.B), Martin Červíček (2.B), Honza Škoda (3.A) a Erik Dao (6.W)


Naši střelci:
4 - Týč, Klimeš
3 - Kaválek
2 - Melda, Červíček
1 - Divišek, Škoda, Dao

Autor článku: Jakub Divišek - septima B


Krajské kolo KB Florbal Challenge

Dne 29. 1. 2018 se ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem konalo krajské kolo již tradičního turnaje KB florbal Challenge.

Naši studenti obsadili pěkné druhé místo, když v turnaji nestačili pouze na vítěznou Hradebku z Hradce Králové.
Článek na webu: https://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/turnaj/detail/133

JG - Gymnázium Trutnov 1:1, branka Červíček
JG - Gymnázium Hostinné 1:0, branka Kaválek (SN)
JG - Gymnázium Boženy Němcové HK 1:0, branka Melda
JG - SOŠ a SOU Hradec Králové 1:2, branka Červíček


V celém turnaji perfektně fungovala obrana na čele s brankářem Pepou Matyskou.
Bohužel jsme doplatili na slabou produktivitu - ve čtyřech zápasech pouhé čtyři branky .... a nedisciplinovanost (4x vyloučení).
V posledním utkání jsme nutně potřebovali vyhrát, abychom postoupili do dalšího kola.
Prohrávat ve čtvrté minutě 0:2 ve zkrácené hrací době se soupeřem s hráči z nejvyšší juniorské florbalové soutěže rovná se obrovský problém. Kluci nic nevzdali - Martin Červíček ještě do poločasu snížil na 1:2 a ve druhém poločase jsme měli mnoho šancí minimálně vyrovnat.
Nepomohla ani závěrečná power play ... .Sestava JG:

Pepa Matyska  - David Kaválek, Vojta Prouza (všichni 3.A), Martin Brejtr (4.W), Erik Dao (6.W) - Henrich Klimeš (3.B), Martin Červíček, Honza Melda (oba 2.B), Jirka Dostál, Lukáš Prouza (oba 6.V)


Naši střelci:

2 - Červíček
1 - Melda, Kaválek

Autor: Jiří Divišek

Vytisknout tento článek …

Související odkazy:
Copyright 2007 www.clickmedia.cz - tvorba www stránek a webdesign. Tento web používá redakční systém Clips.

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 18.02.2018